Grįžus iš V-osios respublikinės muzikos olimpiados

2016 m. lapkričio 26 d. Klaipėdos universiteto Menų akademijoje įvyko V-oji Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai – miestų ir rajonų etapų nugalėtojai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Anykščių, Kretingos, Kupiškio, Kėdainių, Palangos, Radviliškio, Raseinių, Rokiškio, Šakių, Šilalės, Zarasų. Zarasams atstovavo rajoninio etapo nugalėtojai: jaunesniųjų grupėje Rugilė Staskevičiūtė, P. Širvio pagrindinės mokyklos mokinė, vyresniųjų  – Simonas Navickas, „Ąžuolo“ gimnazijos vienuoliktokas. Norėdami suspėti į olimpiados atidarymą, išvykome ketvirtą valandą ryto. Susirinkusius į V-ąją respublikinę muzikos olimpiadą mokinius ir jų mokytojus organizatorių vardu pasveikino Klaipėdos universiteto Menų  akademijos Muzikos katedros profesorė dr. Rūta Girdzijauskienė, kuri ir pristatė vertinimo komisijas, užduočių atlikimo tvarką, palinkėjo sėkmės. Bendruomeniškai sugiedotas profesioriaus Gedimino Purlio sukurtas ir jau tapęs tradiciniu muzikos olimpiados himnas „Cantemus ad unum omnes“ ženklino olimpiados pradžią.

Olimpiados dalyviai atliko muzikos žinių patikrinimo testą, solfedžiavo ir ritmavo iš lapo, dainavo pasirinktą dainą, bei pristatė savo pačių sukurtas muzikines kompozicijas. Dainavimo ir kompozicijos užduotys Menų akademijos didžiojoje salėje vyko kaip atviri koncertai – dalyvių balsais, kūrybinėmis idėjomis ir skambančiais instrumentais galėjo mėgautis visi: ir dalyviai, ir kompetentinga vertinimo komisija, vadovaujama Klaipėdos universiteto Menų akademijos Muzikos katedros vedėjos, docentės Jūratės Karosaitės-Karosevičiūtės, ir olimpiados svečiai.
Po sunkaus ir alinančio užduočių maratono, kol komisija skaičiavo balus, visi dalyviai turėjo puikią progą pasimėgauti profesionaliu Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistų dovanotu smagių neapolietiškų dainų koncertu.
Komisija, susumavus rezultatus, paskelbė nugalėtojus: I laipsnio diplomą vyresniųjų kategorijoje laimėjo Lukas Aluzas, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos dvyliktokas, beje, apdovanotas ir kaip daugiausiai kartų – net keturis – dalyvavęs muzikos olimpiadoje.  II-ą ir III-ą vietas pasidalino Klaipėdos „Ąžuolyno“ ir Vydūno gimnazijų mokiniai Šarlota  Galinauskaitė  ir Adomas Zubė.
Zarasų rajono atstovai Rugilė ir Simas iš kitų išsiskyrė ir sublizgėjo dainų atlikimo rungtyje  – tik jiems komisija už geriausią dainos atlikimą savo kategorijoje įteikė padėkos raštus bei rėmėjų prizus. Primenu, jog šį pavasarį vykusiame televizijos konkurse „Dainų dainelė“  Zarasų rajonas vienintelis respublikoje neturėjo nė vieno savo atstovo. Kadangi minėto konkurso atrankų nepraėjo tie patys mokiniai, išvadas pasidarykime individualiai.
Grįžome namo daug pamatę, supratę, išgirdę, susipažinę, aptikę žinių ir įgūdžių lopytinas spragas. Kitais metais tikimės grįžti drąsesni, labiau patyrę, daugiau žinantys, geriau muzikuojantys. Už patogią kelionę komfortiška transporto priemone dėkojame Zarasų rajono savivaldybei bei vairuotojui Algirdui Golubickiui.

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius
Nuotraukos autoriaus

20161206