2017-ieji – Ievos Simonaitytės metai

Sausio 23 dieną minime kiek primirštos Klaipėdos krašto rašytojos Ievos Simonaitytės 120 jubiliejų. Atnaujintoje lietuvių kalbos programoje vėl yra šios autorės pirmasis, bet, manoma, geriausias romanas „Aukštujų Šimonių likimas”. Todėl dviejų pirmų klasių gimnazistai per atostogas jį ir perskaitė, po atostogų analizavo, atliko kūrybines užduotis.

Svarbu žinoti, kad Seimas, įvertindamas tai, kad Ieva Simonaitytė yra paskutinioji Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja, kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą, nutarė 2017-uosius paskelbti Ievos Simonaitytės metais. Taigi, šią dieną trumpam susibėgome, kad plačiau paskelbtume šią žinią.

Ia klasės gimnazistai pristatė autorės gyvenimą, kūrybą. Klausėmės, kaip aktorė V.Kochanskytė skaito ištrauką iš garsiojo romano, pasižiūrėjome, kaip atrodė ir kalbėjo pati rašytoja. Buvo pristatyta ir lankstinukų, kuriuos sukūrė I a ir I b klasės, paroda.

Tik domėdamiesi savo kultūra, skleisdami žinią apie svarbiausius įvykius, prisidėdami organizuojant ir kuriant, įrodysime, kad tikrai mylime Lietuvą.

Lietuvių kalbos mokytoja  Daiva Matijošienė
Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus ir Roman Blinov

20170123