Lydėjo sėkmė regiono konkurse

Vasario 11 dieną Utenos Krašuonos progimnazijoje įvyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso Utenos regiono etapas. Jame dalyvavo geriausi skaitovai iš Anykščių, Ukmergės, Utenos, Širvintų, Ignalinos, Švenčionių, Molėtų ir Zarasų rajonų bei Visagino miesto. Zarasų rajonui šiais metais atstovavo Eimantas Raštutis iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos (beje, jau trečią kartą iš eilės) ir Elzė Žemaitytė iš Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos (taip pat ne naujokė tokiuose konkursuose). Vertinimo komisijai, vadovaujamai Klaipėdos universiteto Menų akademijos Teatro katedros vedėjos, scenos kalbos pedagogės dr. Danutės Vaigauskaitės, tenka nemažas iššūkis – iš geriausių rajonuose skaitovų išrinkti visų geriausiuosius. Todėl kova vyksta išties įtempta…
5-8 klasių grupėje pasirodęs Eimantas Raštutis skaitė Rimtauto Rimšo knygos „Ne Karibų kruizas“ ištrauką „Škvalas“. Eimanto atlikimą komisija įvertino labai palankiai – jam skirta II-oji vieta.
Vyresniųjų – 9-12 klasių grupėje – Elzė Žemaitytė skaitė Rūtos Šepetys ,,Tarp pilkų debesų“ ištrauką. Ją taip pat lydėjo sėkmė – komisija jai skyrė II-ąją vietą.
Džiugu, kad mūsų rajono mokiniai jau ne vieneri metai pakliūna tarp geriausiųjų regiono skaitovų, yra puikiai vertinami. Komisija pastebėjo, kad mūsų mokiniai pasirenka gilius, emocingus, stiprius išraiška tekstus. Tai didelio ir kantraus bendro mokinių ir mokytojų darbo rezultatas. Konkursui šiuos mokinius rengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Renata Žemaitienė ir šių eilučių autorė.

Andželika Vitkūnienė Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja
Nuotraukos Autorės

20170212