Žiūrovų nebuvo, tik dalyviai

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos bendruomenė Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventei ruošėsi iš anksto: ne kartą rinkosi mokiniai, tarėsi ir svarstė, kaip ir kokias veiklas reikėtų organizuoti, kad šventė būtų linksma ir įsimintina, originali ir miela kiekvienam. Sudarėme ilgą įvairių pasiūlymų ir idėjų sąrašą. Viena buvo aiškiausia: švęsti turime visi kartu, kad neliktų žiūrovų – tik dalyviai.
Vasario 15 d. į gimnaziją atėjome pasipuošę trispalvės akcentais ir iš anksto pasigamintomis trijų spalvų kepuraitėmis. Lietuvos respublikos himną giedojome išėję iš klasių visuose gimnazijos aukštuose. Prie mūsų prisijungė ir miesto seniūnė Olga Podolskienė, papuošusi šią šventę didžiule ką tik pasiūta Lietuvos trispalve.
Pertraukų metu gimnazijoje skambėjo patriotinės dainos, apie savo veiklas pasakojo jaunieji šauliai, protų mūšyje susirungė net 9-ios gimnazistų komandos. Visus maloniai nustebino mokyklos valgyklos darbuotojos, pagaminusios trijų spalvų želė, mišrainių ir puošniai išdėliojusios vaisių trispalvę.
Tą dieną šventines veiklas baigėme judriąja akcija „Trispalvė banga“, į kurią visus sukvietė gimnazijos šokių grupės merginos. Buvo smagu visiems kartu, jautėmės laisvi, stiprūs ir vieningi.

Janina Dobrovolskienė
Nuotraukos Armando Knezio

20170217