Skeltas grūdas – nauda abiems

Praeitų metų gruodį mes, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai, sumanėme prisikepti pyragų ir juos nešiodami po aplinkines įstaigas rinkti aukas Magučių darželio vaikų su negalia grupei.
Kaip tarėm, taip ir padarėm: visas būrys gimnazistų, atsiraitojusi rankoves ir pūsdama nuo kaktos prakaituotus plaukus per naktį prikepė pyragų stirtas, sukrovė juos į krepšius ir kitos dienos rytą, kiek atlaisvinę savo talpas mokykloje, patraukėme į aplinkines įstaigas, aukų prieš Kalėdas rinkti. Apsikarstę šalikais ir užsidėję kalėdines kepuraites vaikščiojome po savivaldybę, seniūniją ir mokesčių inspekciją, dalindami savo kepinius bei rinkdami dosnias šių įstaigų darbuotojų aukas.
Surinkę ir suskaičiavę gautus pinigus (netgi 258 eurus tądien surinkome, tai aplinkinių žmonių gerumas!), pasiskambinome Zarasų vaikų darželio „Lakštingala“ direktorei Irenai Bagdanavičienei ir pasiklausinėjome, kokių daiktų vaikams reikia, kaip gi mums juos pradžiuginti.
Susitarę mes užsakėme auklėtojų pageidautas dovanas ir kiek palaukę (kai kurių prekių teko laukti gana ilgai) patraukėme į Magučius. Atvykus į darželį mus maloniai pasitiko darželio auklėtojos, parodė, kaipgi tie vaikai gyvena. Keleto laimingų, dovanų pakuotes draskančių vaikų vaizdas mums suspaudė širdį. Ypač sujaudino mums ant kaklų uždėti moliniai širdelių pakabukai, kuriuos padarė patys darželio auklėtiniai.
Paskui mus pakvietė arbatos į antrą aukštą, kur susėdę aptarėme įspūdžius. Tiesiog nerandu žodžių darželio auklėtojų gerumui ir malonumui – taip gražiai jos mus priėmė, tiek vaišių pridarė…
Širdingas ačiū visiems, prie mūsų akcijos prisidėjusiems žmonėms. Be jūsų tai nebūtų įmanoma!

Pranas Gaidamavičius 3a
Nuotraukos Armando Knezio

20170226