Respublikinė Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada

Kovo 16-18 dienomis Anykščiuose vyko 7-oji Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams. Šiais metais Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijai atstovavome dviese – 4c klasės mokinė Donata Ketlerytė (rengė mokytoja R. Žemaitienė) ir 1a klasės mokinys Roman Blinov (rengė mokytoja D. Matijošienė).
Anykščiai – literatūriškai bene turtingiausias Lietuvos miestas. Čia gimę žymūs Lietuvos rašytojai Antanas Baranauskas, Jonas Biliūnas, Antanas Vienuolis – Žukauskas, tad mums, gimtosios kalbos bei literatūros mylėtojams, apsilankyti šiame mieste buvo ne tik smagu, bet ir naudinga. Pirmąją dieną A. Baranausko pagrindinėje mokykloje vyko olimpiados atidarymas – visus susirinkusiuosius pasveikino olimpiados organizatoriai, Troškūnų jaunimo teatro kolektyvas, 2016 m. ,,Aukso paukštės“ laimėtojas, parodė spektaklį „Grybų karas“. Kitą dieną, išsprendę olimpiados užduotis bei parašę esė (tuo metu mokytojai dalyvavo seminare), turėjome galimybę nemokamai aplankyti visus Anykščių miesto muziejus. Kartu su kitais olimpiados dalyviais leidomės į pažintinę kelionę: aplankėme Angelų muziejų bei sakralinio meno centrą, aukščiausią Lietuvoje 79 metrų aukščio Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią, Rašytojo Antano Vienuolio – Žukausko memorialinį namą – muziejų, kuriame muziejaus darbuotojos pavaišino mus mėgstamiausiais rašytojo saldainiais ,,Vėželiais“, nes pats A. Vienuolis niekam neleisdavęs išeiti iš jo namų nepavaišintiems. Taip pat aplankėme rašytojos Bronės Buivydaitės memorialinis namą – muziejų, tautodailininko Stanislovo Petraškos akmens tapybos parodą bei Anykščių koplyčią, kurioje buvo eksponuojama paroda „Lietuvos spaudos fotografijos 2016“. Vakare mokinių laukė vakaronė, o mokytojų – vakarienė bei programa restorane „Nykščio namai“. Kitą dieną viską vainikavo olimpiados uždarymas, kurio metu buvo paskelbti olimpiados nugalėtojai.
Dalyvavimas Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje – tai ne tik galimybė išbandyti savo žinias, bet ir puikus būdas puoselėti gimtąją kalbą, ją pažinti, atrasti gražias Lietuvos vietas bei susipažinti su bendraminčiais. Olimpiados organizatoriai visiems dalyviams padovanojo po termopuodelį su olimpiados emblema, o mokytojams – rašiklį bei atmintukus su 20 ,,Lietuvių kalbos žodyno“ tomų.

Donata Ketlerytė, 4c gimnazijos klasė