Respublikinė rusų kalbos olimpiada Klaipėdoje

Balandžio 6-8 dienomis Klaipėdos „Atžalyno“ gimnazijoje vyko XXIV Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiada. Viena iš 62 dalyvių užsienio kalbos grupėje buvo mūsų gimnazistė – 3 c klasės mokinė Ana Plotnikova, rajoninio etapo nugalėtoja.

Šių metų olimpiados tema buvo rusų Nobelio premijos laureatai. Tiek testui, kurį dalyviai turėjo atlikti, tiek kalbėjimo užduočiai įveikti reikėjo ne tik puikių rusų kalbos žinių, bet ir plataus bendro išprusimo, loginio mąstymo, išradingumo, kūrybiškumo, greitos reakcijos ir pasitikėjimo savimi.

Olimpiadoje tradiciškai vyko ir meninio skaitymo konkursas, kad ir neprivalomas, bet šventiškai nuteikiantis, tad daugelis dalyvių, jų tarpe ir mūsų Ana,  išdrįso jame išmėginti savo gebėjimus, įtaigiu žodžiu, emocija, artistiškumu paveikti klausytojus.

Iš Klaipėdos Ana parsivežė LR švietimo ir mokslo ministerijos Pagyrimo raštą už puikų kalbėjimo užduoties atlikimą olimpiadoje. Bet tai tik statistika. Ko gero, daug svarbesni pačiai mokinei buvo visai kiti dalykai. „Rusų kalbos olimpiada buvo vienas iš geriausių renginių, kuriuose teko kada dalyvauti, –  mintimis dalijasi mergina. –  Iš jos grįžau pasisėmusi puikios patirties ir suradusi šaunių naujų draugų, net gaila buvo išvažiuoti.  Vykdama į olimpiadą labai bijojau, kad prastai pasirodysiu, jausiuosi vieniša, bet jaudinausi be reikalo. Ir mokiniai, ir mokytojai, ir netgi vertinimo komisijos nariai buvo labai draugiški. Atliekant kalbėjimo užduotį komisijos nariai man taip maloniai šypsojosi, kad aš iš karto atsipalaidavau ir sugebėjau labai gerai pasirodyti. Olimpiadoje išmėginau savo jėgas, supratau, ką moku gerai ir kur reikėtų pasitempti. Tos trys dienos buvo tikra šventė , palikusi tiek daug gražių prisiminimų.“

Taigi dalyvauti tokio lygio renginiuose – ne tik garbė, bet ir puiki asmeninio tobulėjimo galimybė, nes kurgi besutiksi tiek daug pačių šauniausių, gabiausių ir sumaniausių jaunų žmonių, jei ne respublikinėje olimpiadoje.

Rusų kalbos mokytoja Liubovė Bekiš
Nuotraukos nežinomo autoriaus

20170422