Kas bendro tarp Druskininkų ir Stelmužės ąžuolo?

Šį rudenį Druskininkų „Saulės“ pagrindinė mokykla paskelbė respublikinį mokinių miniatiūrų kūrimo konkursą „Stelmužės ąžuolo paslaptis…“, kuriame užėmiau trečią vietą. Aš ir mano lietuvių kalbos mokytoja Renata Žemaitienė buvome pakviestos atvykti į apdovanojimus. Kartu vyko ir buvusi mano progimnazijos auklėtoja Andželika Vitkūnienė bei mokytoja Vilma Valainienė.
Ankstų ketvirtadienio rytą būrys progimnazijos mokinių, keli mokiniai iš gimnazijos su savo palydovais pajudėjo į Druskininkus. Kelionė truko ilgai, bet visi mokiniai buvo pilni noro pažinti. Mus, atvykusius į Druskininkų ,,Saulės“ pagrindinę mokyklą, pasitiko šilti druskininkiečiai ir jų medžiai, išpuošti mūsų miniatiūromis. Apdovanojimų renginyje laureatai gavo šaunių prizų. Po renginio progimnazijoje išvykome tyrinėti miesto. Laiko turėjome nedaug, bet su svetinga mokyklos atstove kėlėmės keltuvais per visą miestą iki pat Snow arenos, apsilankėme sūrioje pamokoje pas Česnulevičius bei ką tik pražydusiame narcizų parke, pasimėgavome žydinčia jų pieva. Atsisveikinę su miestiečiais pasukome savo keliais ir išvykome namo.
Smagu dalyvauti konkursuose, nes džiaugiesi ne tik įvairiais prizais, bet ir nepažintų kraštų tyrinėjimu, pilnu įspūdžių ir nostalgiškų prisiminimų…

Austėja Matijošiūtė, Ic klasės mokinė
Nuotraukos Renatos Žemaitienės

20170505