Zarasiškiai žino, kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje

Lapkričio 20 d. Zarasuose vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame šeši miesto ir rajono mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo. Visi jaunuoliai pasisakė pagrindine projekto tema „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?“

Dalyvių kalbų klausė ir jas vertino miesto Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Stankevičius kartu su kitais komisijos nariais: Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos direktoriumi Rimantu Bikulčiumi, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje komunikacijos grupės specialistu Vyteniu Kvikliu, Jaunimo Europos komandos alumni nariu Rimantu Griguola ir jaunimo reikalų koordinatore Aksana Vorobjova. Tačiau nugalėtoją rinkti galėjo ne tik komisija, o ir į renginį gausiai susirinkę žiūrovai.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, nugalėtoja tapo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinė Gabija Jegorova, antroji vieta atiteko gimnazistui Alanui Šablinskui, o trečioji – Eduardui Džachijai, taip pat iš Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos.

„Nereikėtų bandyti išvengti propogandos ar „fake news“ bet kokia kaina, veikiau reiktų pažvelgti į naujienas iš pačių įvairiausių pusių, leidžiančių vis kitaip, liberaliau, vertinti”, – teigia renginio nugalėtoja Gabija Jegorova, kuri jau gruodžio 10-11 d. dalyvaus viešojo kalbėjimo mokymuose, vakarienėje su “Humoro klubo” nariais bei varžysis finale Vilniuje.

Projektą įgyvendina Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) nariai. Daugiau informacijos apie projektą interneto svetainėje www.pazinkeuropa.lt

Jaunimo Europos komandos narys Ernestas Šaltys
Nuotraukos Armando Knezio, Aurimo Kanapecko ir Kotrynos Avsiukevičiūtės

20171124