„Animacijos magija“ ir kalėdinis Vilnius

Gruodžio 5d. nuostabų rytą mes, 1b klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Mildos Dainienės ir mokytojos Janinos Dobrovolskienės, išvykome į Vilnių. Pagrindinis kelionės tikslas – UAB „Lietuvos kinas“. Čia mūsų laukė projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinė programa „Animacijos magija“. Mus pasitiko programos vadovas Aleksas Gilaitis. Salėje, kokių „Lietuvos kine“ išliko tik dvi, mes sužinojome animacijos istoriją. Edukatorius Aleksas papasakojo, kaip sukurti judantį kadrą, sužinojome, kas yra praksinoskopas, optinis teatras, kas sukūrė animacinius filmukus, naudojant sudžiovintus vabaliukus, kaip ir kada atsirado animaciniai filmukai „Simpsonai“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“ ir pan.
Po paskaitos ėjome į kino juostų archyvą, kur saugoma galybė kino juostų, supakuotų į metalines dėžes, ant kurių užrašyti filmų pavadinimai, jų trukmė. Pamatėme juostų valymo aparatą, kuris galėdavo „atgaivinti pavargusias“ kino juostas. Sugrįžę į salę, žiūrėjome lietuvišką animacinį filmą „Baubas“. Kas norėjo, galėjo išbandyti paruošti aparatą filmuko rodymui. Supratome, kad mes labai mažai iki šiol žinojome apie animaciją.
Iš anksto buvome sutarę taupyti programos laiką, todėl turėjome galimybę pamatyti kalėdinį Vilnių ir aplankyti „ Telia Nemuziejų“. Tai analogų Europoje neturintis virtualus „Telia Vilniaus istorijos nemuziejus“.15-os minučių trukmės virtualiame seanse apžvelgėme net 700 sostinės metų – 16 kertinių istorijų, kurios nuo pat Gedimino sapno formavo šiandieninį Vilniaus veidą. Čia pamatėme Vilniaus istoriją kaip jos niekada nematėme iki šiol. Šiuolaikinės technologijos atkūrė Lizdeikos sapną, Napoleono žygį, romantizmo grožį, intriguojančias miesto istorijas, jo herojus ir demonus. Kitoje salėje ,užsidėję virtualios realybės akinius, pasivaikščiojome po atstatytą Vilniaus miesto Didžiąją Sinagogą, skridome aukštai virš Vilniaus, apžiūrėjome Kuršių neriją iš paukščio skrydžio, kėlėmės per Nemuną.
Pilni įspūdžių, skubėjome kalėdiškai nusiteikusiu senamiesčiu prie pagrindinės Lietuvos eglės. O ji tikrai nuostabi ir verta pagyrų. Labai puošni, lyg linksma mergaitė, su raudonais kaspinėliais, ir Rotušės eglė, prie kurios būtinai norėjome nusifotografuoti. Ši kelionė į Vilnių mums buvo labai įdomi, linksma ir naudinga. Praturtėjome žiniomis, pasigrožėjome sostine. Džiaugiamės išvyka!

Violeta Krenciūtė, 1 b klasės mokinė
Nuotraukos A.Dručkutės, A.Kuosaitės, A.Deksnio, M.Ščit

20171210