Laisvės gynėjų diena

Sausio 12 dieną mūsų gimnazija prisijungė prie  Lietuvoje vykstančios pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Ji skirta 1991 m. sausio 13-osios įvykiams paminėti, pagerbti ne tik tuos, kurių atminimui galvas lenkiame, bet visus, kurie tada pasakė: NELEISIM. Gimnazijos languose  mokiniai uždegė žvakutes, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, vienybę ir atmintį.

Renginio vedėja – Krašto apsaugos savanorė, Jaunoji šaulė, abiturientė Giedrė jautriai kartojo ne kartą girdėtus žodžius: „Niekas negali nugalėti TAUTOS, einančios į Laisvę, Nepriklausomybę. 1991- ųjų sausio 13 – oji patvirtino: MES BŪSIME“,  pakvietė tylos minute pagerbti žuvusius už LAISVĘ.

Svarbu ir prasminga, kad renginyje kartu su mumis buvo Zarasų rajono vicemeras  Arnoldas Abramavičius. 1991-aisiais sausio 13 dienos įvykių chronologiją jis užrašė savo studentiškų laikų dienoraštyje. Šiandien pasakodamas prisiminimus mokiniams patvirtino, kad be sausio 13 – osios, galbūt, netektų švęsti  ir artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio.

Su LAISVĖS švente visus susirinkusius pasveikino gimnazijos direktorius Rimantas Bikulčius. Renginio vedėja Giedrė paprašė papasakoti, kaip tarp daugelio nuotraukų autorių Kauno IX forte ir Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje surengtoje   parodoje ,,Kalbančios barikados“ atsirado ir direktoriaus nuotraukos. Ta paroda – tai taikios kovos elementai – užrašai bei piešiniai ant sausio įvykių metu atsiradusių barikadų, atskleidžiantys to meto pasaulio bei Lietuvos realijas, lietuvių tautos skausmą, ryžtą ginti valstybę.

Renginį užbaigė Aleksandra, Aušrinė, Remigija ir Silvija daina,  tapusia LAISVĖS himnu. Renginio vedėja Giedrė padėkojo susirinkusiems ir palinkėjo išsaugoti tautos ryžtą ir tų dienų atminimą.

 

Janina Dobrovolskienė
Nuotraukos Romano Blinovo

20180112