PER MADOS ŠIMTMEČIŲ PRIZMĘ PAŽVELGUS

Zarasų meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai noriai dalyvauja įvairiuose meniniuose konkursuose. Mokyklą dažnai aplanko džiugios naujienos apie laureatų diplomais įvertintus mokinių kūrybinius dailės darbus rajoniniuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose.
Prieš porą mėnesių mokyklos direktorė Sigita Keršienė gavo kvietimą dalyvauti tarptautiniame netradicinės mados ir dizaino konkurse „Per šimtmečių prizmę“. Pagal konkurso nuostatus reikėjo ne tik sukurti kolekciją, bet ir pateikti jos aprašymą, parinkti muziką, pademonstruoti kostiumus ant podiumo. Beje, šios mokinės mokosi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje.
Kavos pupelių barškesys į kavamalės dugną, elektrinio įtaiso burzgimas, virinto vandens šnypštimas, šaukštelio skambesys maišant cukrų puodelyje, iš pieno putos sukurtas mielas piešinukas ir… nuostabus kavos aromatas, kuris priverčia ryte nubusti, nusišypsoti ir grožėtis ateinančios dienos spalvų palete… Tokia buvo komandos, kūrusios kolekciją, vizija.
Mdoksleivių arbas prasidėjo nuo eskizų piešimo, medžiagų parinkimo, technologinių klausimų sprendimo. Beje, šios mokinės mokosi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje. Ne viskas sekėsi sklandžiai, bet iškilę sunkumai dažnai buvo aptariami su mokytoja Petrone Sekoniene, merginoms daug padėjo Ugnės Pučkaitės mama Asta. Jaunosios kūrėjos pasiuvo, suklijavo, išdekoravo devynis kostiumus. Kornelija Vitartaitė iš kavos pupelių, puodelių ir kitų medžiagų pagamino skrybėlaites. Natalija Sapožnikova ir Milda Makoveckaitė savo rudos spalvos sukneles puošė iš mezginių išardytais siūlais, baltos spalvos piešiniais, Akvilė Zajančkauskaitė ir Guoda Puslytė apsigobė perregimu organzos audiniu, Reda Mikutavičiūtė ir Austėja Matijošiūtė sukūrė kostiumus su egzotikos prieskoniu, o Elinos Guogytės ir Ugnės Pučkaitės kostiumuose galima buvo įžvelgti prabangą, būdingą prieš šimtmečius karaliavusioje didikų madoje. Merginoms pasipuošti ir kolekciją pristatyti žiūrovams padėjo Edita Plučiūtė.
Konkurse varžėsi aštuoniolika jaunųjų kūrėjų komandų iš Latvijos, Baltarusijos, Lietuvos. Iš viso buvo užsiregistravę 364 dalyviai. Konkursas vyko Daugpilio rajono Špogu meno ir muzikos mokykloje. Stebino puiki konkurso organizacija, rūpestis ir atvykusių pasivaržyti komandų išmonė, meninis kūrybingumas. Gera ir draugiška atmosfera slopino dalyvių jaudulį. Mokiniai ir jų mokytojai tarpusavyje bendravo latvių, rusų, anglų kalbomis, dalijosi kūrybinėmis idėjomis, aptarė įgytas patirtis.
Kompetentingai komisijai paskelbus konkurso rezultatus, Zarasų meno mokyklos kolekcija „Caffe ART latte“ buvo įvertinta didžiausia surinktų balų suma. Džiaugsmo šūksniai ir teigiamos emocijos tą vakarą zarasiškių komandą lydėjo ne tik dėl garbingo pirmos vietos apdovanojimo, bet ir dėl galimybės netradiciškai atšvęsti Lietuvos šimtmečio sukaktį ir garsinti savo kraštą.

Parengta pagal Zarasų meno mokyklos informaciją
Nuotraukos Petronės Sekonienės

20180320