Ypatinga Kovo 11 -oji

Prieš Kovo 11-osios šventę Jaunimo organizacijų vadovai gavo Seimo Pirmininko kvietimą apsilankyti iškilmingame renginyje Seime. Tokį gavau ir aš. Smagu tais metais, kai minimas nepriklausomos Lietuvos šimtmetis, netradiciškai švęsti valstybines šventes.
Taigi kovo 11-ąją dieną Seime vyko iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas, kuriame pagerbtas Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko – Vanago atminimas 100-ųjų gimimo metinių proga, pasveikintas Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatas Norbertas Černiauskas ir už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvai įvertintas partizanas Bronislovas Juospaitis – Direktorius.
Klausant pranešimų ir įvairių padėkų, apėmė įvairios emocijos. Kai kalbėjo Adolfo Ramanausko – Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė – Skokauskienė, ne kartą per kūną bėgo šiurpuliukai. Savo kalboje priminusi partizanų kovas ir savo tėvų istoriją, A. Ramanauskaitė – Skokauskienė pabrėžė, kad kova už laisvę nesibaigė, už tai visada reikia kovoti. O kai buvo apdovanojamas Norbertas Černiauskas, apėmė džiaugsmas, kad vis dar yra jaunų išradingų žmonių, dirbančių tėvynės labui. Beje, Broniaus Juospaičio anūkės kalboje nuskambėjo prašymas Lukiškių aikštėje pastatyti Vytį. Tai sukėlė didelę plojimų bangą ir paskatino vienytis.
Šventės pavakare man pavyko pakliūti į Signatarų namus, kur pamačiau L.Mažylio surastą Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Puikiai išsilaikęs dokumentas dar labiau džiugino tokią šventinę dieną.
Ernestas Šaltys, 3 b klasės gimnazistas
Nuotraukos autoriaus

20180321