„Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ tinklo seminaras

Balandžio 10 – 11 dienomis vyko mokomasis seminaras MEPA (mokykla – Europos Parlamento ambasadorė) vyresniesiems ambasadoriams. Seminaro tikslas – iš arti susipažinti su Europos Parlamento darbu, apžvelgti MEPA projekto veiklas, pasidalinti patirtimi su kolegomis iš kitų šalių, užmegzti ryšius su ES šalių mokyklomis ir sužinoti apie būsimąsias projekto veiklas.
Dviejų dienų seminare kalbėta, kaip įvairinti mokinių mokymąsi, skatinti domėjimąsi ES ir EP, pasidalinta patirtimi, kaip sekasi dirbti visų Europos Sąjungos šalių mokytojams, su kokiais sunkumais jie susiduria. Tokie seminarai sudaro galimybes bendrauti, susipažinti, apsikeisti kontaktais, mokytis naujų dalykų. Seminaras vyko Briuselyje, Europos Parlamente, todėl turėjome galimybę susipažinti su šiuo pastatu ir juose dirbančiais žmonėmis, apsilankyti Parlamentariume, kur interaktyviame muziejuje moderniai pateikta Europos istorija. Keliaudamos į seminarą pasidalijome patirtimi, kaip pačioms sekasi įgyvendinti projektą, pasidalinta idėjomis.
Šių mokslo metų MEPA Lietuva projektas greit baigsis. Artėjant Europos dienai, veiklų vis daugės, tad aktyviai kviečiame į jas įsijungti. Balandžio 23 dieną gimnazijoje lankysis Europos Komisijos Lietuvoje atstovybės vadovas Arnoldas Pranckevičius. Jau pradėjau registraciją Europos egzaminui, kviečiu prisijungti. Planuojame ir daugiau veiklų.

Daiva Matijošienė, MEPA vyr.ambasadorė

20180412