Kalba + …?

Kasmet mūsų mokykloje organizuojama Kalbos diena, kurios iniciatorė gimnazijoje mokytoja Gitana Kavaliauskaitė ir šiemet drauge su auklėtiniais surengė įvairių veiklų tiek gimnazistams, tiek mokytojams.
Kadangi kalba neatsiejama nuo kūrybos, paskelbtas piešinių konkursas-paroda „Piešiu brangiausią žodį“. Mokiniai kelias savaites piešė savo mylimiausius žodžius, frazes ir atskleidė tai, kas jiems brangu: pamėgtą veiklą, vertybes ar net skaniausią maistą. Konkurse dalyvavo per 30 dalyvių, iš kurių daugiausia – 1-2-ų gimnazijos klasių mokiniai. Jie labai kūrybingai išreiškė savo mintis ant balto popieriaus lapo, naudodami įvairią techniką ir būdus, kurie padėjo sukurti darbus žaismingai parodai. Piešiniai buvo pristatyti I-o gimnazijos aukšto ekspozicijoje, o nugalėtojai apdovanoti mūsų krašte kūrusio poeto Felikso Jakubausko poezijos knygelėmis bei tušinukais su gimnazijos logotipu. Geriausiais darbais išrinkti piešiniai „Korys“ (Uinona Maračinskaitė), „Visata“ (Nikolė Vavinskaitė), „Poema“ (Austėja Augulytė), „Ledai“ (Angelina Šleiman), „Žiogas“ (Mija Šereikaitė), paskatinamuosius prizus gavo Elina Guogytė už darbą „Svetur tėvynės nesurasi“ ir Gytis Račkauskas už piešinį „Pixel“.
Kita kalbos dienos veikla taip pat buvo susijusi su kultūra – 3a ir 3c klasių gimnazistai pristatė savo sukurtus koliažus, kuriais atskleidė kultūros epochų savitumą nuo Antikos iki realizmo. Kiekvienas koliažo autorius galėjo pasijusti tikru oratorium, pasakodamas apie pasirinktos epochos bruožus, pasaulėžiūrą, rašytojus ir kitus meno atstovus bei jų darbus. Tikimės, jog paroda „Kultūros epochos“ leis mokiniams pagilinti žinias ar bent paskatins pasidomėti naudinga informacija.
Ilgoji pertrauka tądien buvo skirta mūsų tarmių įvairovei pažinti. Smagiai žemaitiškai ir aukštaitiškai dainavo mūsų gimnazijos mokiniai: Simas Navickas, grupės „Akcentas“ ir „Vincėnai“ (mokytojas Gražvydas Gasparavičius). Šmaikščiai tarmiškai prabilo ir mūsų mokytojos: žemaitiškas istorijas porino Regina Balčytienė ir Aurelija Pledienė, apie savąjį kraštą dzūkiškai prabilo Janina Dobrovolskienė, aukštaičių uteniškių patarme susirinkusiųjų tarmės žinias smagiais klausimais tikrino Gitana Kavaliauskaitė.
Džiaugiamės, jog Kalbos dienos veiklose taip aktyviai ir kūrybiškai dalyvavo mūsų gimnazistai ir mokytojai, renginį šauniai vedė Diana Čižikaitė ir Nikolė Vavinskaitė, visus lydėjo puiki nuotaika.

Ugnė Emilija Gudonytė ir Simona Biveinytė
Nuotraukos Sigitos Sterinovič ir Armando Knezio

20180416