Turkija iš arti

Šį pavasarį buvau atrinkta į Erasmus+ jaunimo mainų projektą, pavadinimu „Eat healthy, live healthy“. Mainų programa vyko Turkijoje, Stambulo rajone Pendike. Įdomu buvo daug sužinoti apie šalį, kuri jau daugybę metų yra kandidatė į ES. Aš visą laiką domėjausi panašiais dalykais, degiau noru kažkur išvykti, todėl kai gavau laišką, kad patekau, negalėjau iš džiaugsmo nustygti vietoje! Labai norėjau išbandyti save, peržengti komforto zonos ribas, aplankyti naują šalį, susipažinti su naujais žmonėmis ir tiesiog pabėgti nuo slegiančios rutinos.
Projekte dalyvavo trys šalys: Turkija, Rumunija ir Lietuva. Deja, nei turkai, nei rumunai nešnekėjo gerai angliškai, todėl buvo gana sunku bendrauti. Tačiau ne bėda! Visi kažkaip sugebėjom susidraugauti bei prisirišti vienas prie kito. Visa projekto programa buvo suplanuota tiesiog nuostabiai. Pradžioje turėjome keletą paskaitų apie sveiką gyvenseną, mitybą,žaidėme tinklinį, krepšinį bei stalo tenisą. Taip pat pasitelkdami įvairius žaidimus mokėmės dirbti komandoje, ieškojome kompromisų ir išmokome pasitikėti vienas kitu. Organizatoriai labai daug laiko skyrė įvairioms ekskursijoms, šalies ir kultūros pažinimui bei pasakojo įdomias istorijas, kas šią kelionę padarė dar nuostabesnę. Turėjome vieną vakarą, kurio metu kiekviena šalis turėjo pagaminti patiekalą, kuris geriausiai reprezentuotų šalį. Mes, lietuviai, nusprendėme gaminti šaltibarščius! Bet… Be gražios rožinės spalvos mūsų šaltibarščiai nelabai kam padarė įspūdį… Tačiau daug kas norėjo įamžinti jų neįprastą spalvą!
Priešpaskutinę projekto dieną turėjome kultūrinį vakarą, kuriame reikėjo pristatyti savo šalį (tradicinį maistą, dainas, šokius, vėliavą, istoriją ir kt.) Taip pat jo metu kiekvienas dalyvis gavo atminimo dovanelių bei „Youth pass“ sertifikatą, patvirtinantį apie dalyvavimą projekte. Erasmus+ mainų tikslas yra parodyti, kad visi mes esame lygūs, visi esame žmonės, kurie taip pat kvėpuoja, taip pat vaikšto, taip pat įsimyli, taip pat gyvena!
Ši kelionė man buvo kažkas tobulo, nei karto nesijaučiau nejaukiai ar „ne savo vietoje“. Visi žmonės buvo be galo draugiški ir linksmi, susiradau tokių draugų, su kuriais, esu įsitikinus, dar bendrausime ilgai! Šis projektas man leido suprasti, kaip svarbu neužsisėdėti vietoje, tobulėti bei plėsti akiratį. Pasaulis yra toks didelis ir jame pilna galimybių, tiesiog reikia nebijoti ir veikti! Mainų savaitė buvo tokia nereali, jog net nesinorėjo galvoti apie grįžimą, norėjosi, kad savaitė niekada nesibaigtų ir kad kas nors man leistų ten pasilikti! Tačiau geri dalykai kada nors baigiasi ir aš puikiai žinau, kad tai tik pradžia. Manau, tapau priklausoma nuo kelionių, jau galvoje sukasi įvairūs planai, idėjos, kuriuos, labai tikiuosi, kad pavyks įgyvendinti!
Baigdama labai norėčiau visiems palinkėti nebijoti gyventi! Darykit tai, kas patinka, kas jums teikia džiaugsmą. Neklausykit kitų žmonių prieštaravimų ir bandymų atkalbėti, jei širdis sako, kad jums to reikia. Nebijokit išeiti iš komforto zonos, nes tik tokiu būdu augsite ir būsite laimingi!
MEPA jaunoji ambasadorė Gabrielė Šakalytė
Nuotraukos projekto dalyvių

20180505