Ketvirtoji Europos savaitės diena

Net ir ketvirtą dieną veiklų netrūko. Per pirmą ilgąją pertrauką gimnazijos skaitykloje apie dalyvavimą jaunimo programoje Erasmus+ pasakojo Gabrielė Šakalytė. Jau turbūt skaitėte jos straipsnį apie Turkiją. Šiandien dar kartą buvo aptartos šios programos galimybės, privalumai. Gabrielė negali atsidžiauti pažinusi Turkiją iš arti, perpratusi ne sostinę Stambulą (pasirodo, Turkijos sostinė Ankara), pabuvusi ir Europoje, ir Azijoje… Taip pat ji mėgavosi naujomis sveikatinimo žiniomis, sporto galimybėmis, grupine veikla. Pati pasiryžusi tokias programas išmėginti dar ne kartą (vakar apie jas plačiau bibliotekoje pasakojo Ernestas). Drąsiai galite į juos abu kreiptis – pakonsultuos.

Antroji europinio užimtumo pertrauka džiugino žaidimu Kahoot (jį koordinavo ir užduotis parengė Akvilė su Ernestu). Žaidžiama taip mėgstama priemone – telefonu. Net nežinojome, kaip smagu jį žaisti ne tik pavieniui, bet ir poromis. Dar smagiau matyti rezultatą iškart ir džiaugtis savo žiniomis bei greita reakcija. Visai nesigėdiju skaitykloje likusi ketvirta ir džiaugiuosi nugalėtojais Džiugu Jančevskiu ir Roman Blinov (žaidė poroje), Kostu  Zakarausku ir Austėja Matijošiūte. Liūdna nebuvo ir koridoriuose, kur mokiniai žinių apie Europą Kahoot žaidimą žaidė ne tik porose, bet ir grupėse. Apie tai, kad reikia tobulai išmanyti Europos žemėlapį, ES sandarą, rinkimus, vėliavas ir kt., net neverta kalbėti. Dar reikėjo ir puikios reakcijos.

Labai smagu, kad sugebėjome tokią saulėtą dieną pakviesti didžiąją gimnazijos dalį nuotraukai lauke. Progų begalė (Lietuvai ir mūsų gimnazijai 100 metų, Europos diena, Europos savaitė), įspūdžių – ne mažiau.

Dienos pabaigoje galų gale paaiškėjo (po antrojo egzamino turo), kas laimėjo Europos egzaminą mokykloje. Smagu, kad tai MEPA komandos aktyvus narys, jaunasis ambasadorius Kostas Zakarauskas.  Džiaugiamės ir sveikiname jį.

MEPA vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė
Nuotraukos autorės ir Armando Knezio

20180513