Gabija Jegorova vyksta į Tarptautinę filosofijos olimpiadą

Gabija Jegorova, Zarasų „Ą žuolo“ gimnazijos abiturientė, sėkmingai praėjo trijų etapų konkursinę atranką ir pateko į tarptautinę filosofijos olimpiadą, kuri vyks gegužės 23-27 dienomis Juodkalnijoje. Visi jos parašyti konkursiniai filosofijos darbai buvo anglų kalba. Filosofijos dalyko olimpiada yra įtraukta į Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintų respublikinių mokslo olimpiadų sąrašą.
Gimnazijos bendruomenė sveikina Gabiją su šiuo didžiuliu pasiekimu ir linki jai sėkmės tarptautinėje filosofijos olimpiadoje, kurioje šiais metai dalyvaus net 43 šalių atstovai.
Filosofijos olimpiada yra išskirtinė, nes visi jos dalyviai atlieka vieną užduotį – rašo vieną filosofinę esė, pasirenkant vieną iš pasiūlytų temų.
Respublikinę filosofijos olimpiadą jau nei 20 metų organizuoja profesorė Jūratė Rubavičienė (Baranova). Pasak profesorės, Lietuvoje jauni žmonės yra pajėgūs intelektualiai lygiaverčiai atsiverti pasauliui ir jo keliamiems iššūkiams. Tai rodo, kad Lietuvoje formuojasi intelektualusis elitas, gebantis suvokti pragmatinį provincialų ribotumą, įveikti mažos tautos sindromą ir uždarumą.
Filosofija žadina mus iš gilaus iliuzijų sapno, tik ji išblaškys visas mūsų abejones ir negandas, padės sukurti darnesnę visuomenę.

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazios filosofijos mokytoja Jelena Maskalenko
Nuotrauka Rimanto Bikulčiaus