Pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymas

Mes, 1b klasės mokiniai, patekome į projektą – pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymo kursai Zarasų rajono mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviams. Tai tęstinis projektas, kurį sudaro renginiai Zarasuose ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune). Kursų metu įgytos patirtys padidins moksleivių žinių bagažą, skatins jaunimo pasitikėjimo savimi stiprėjimą įgyvendinant sumanymus, kuriais galima prisidėti prie savo artimiausios aplinkos, bendruomenės ir visos visuomenės pozityvių pokyčių.
Šio projekto tikslas – skatinti vyresniųjų klasių moksleivių pilietinį aktyvumą, ugdyti aktyvias, savarankiškas, pilietiškas asmenybes, gebančias kūrybiškai spręsti kylančias problemas, kurti ir puoselėti socialinius ryšius, atsakingai priimti sprendimus, puoselėti bendruomenines vertybes ir prisidėti prie Zarasų krašto ir Lietuvos gerovės kūrimo.
Pirmasis mūsų išvykimas buvo rugsėjo 25 dieną į Vilnių. Iš pradžių apsilankėme Valstybės pažinimo centre, kur vyko edukacinė programa ,, Kas kuria valstybę?‘‘. Vyko veiklos, kurių metu mes daugiau sužinojome apie pilietiškumą ir ką mums reiškia Lietuvos pilietybė. Toliau važiavome į Vilniaus Techparke veikiančią reklamos agentūrą ,, Not Perfect‘‘. Ten kūrėjai pasidalino mintimis, kaip gimsta įdomiausios ir didžiausių kompanijų reklamos bei iš kur semiasi kūrybiškumo. Susiskirstę į grupes patys galėjome sukurti reklamą ir ją pristatyti. Taip pat turėjome galimybę dalyvauti viename iš Inovacijos savaitės renginių. Buvo skaitomi trys interaktyvūs pranešimai ateities technologijų tema. Vienas jų buvo apie trimatį spausdinimą. Tuo ir baigėme dieną.
Ši išvyka mums suteikė žinių, paliko įspūdžių, išmokė dar geriau pažinti valstybę. Daugeliui patiko kūrybiškumo suteikiančios užduotys (reklamos kūrimas).

Ramunė Ruseckaitė, 1 b klasės mokinė
Nuotraukos Mildos Petrokaitės

Daugiau nuotraukų galite pamatyti čia.