Europos šventė

Prieš Europos dieną ir pačią gegužės devintąją Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje vyko daugybė netradicinių veiklų. Kelias savaites mokiniai vedė savo draugams pamokas apie ES ir EP, mat artėja rinkimai į juos. Vykdyta projektinė veikla „Pažink ES per literatūrą“. Projekto darbai eksponuojami gimnazijos antrame aukšte. Europos dieną vykdytas Europos egzaminas (geriausiai pasirodė Ernestas Šaltys, Kostas Zakarauskas, Džiugas Jančevskis), kuriame dalyvavo net 30 moksleivių; pamoką abiturientams apie Europos Parlamentą vedė EP Regionų komiteto viceprezidentas Arnoldas Abramavičius.

Vėliau, kaip ir kasmet, įsiliejome į viešosios bibliotekos veiklas. Organizuoti mobilūs žaidimai jaunimui „Atrask teisingai ES“ su mobiliomis Actionbount  ir Kahoot  programėlėmis telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose (moderavo „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistai Ernestas Šaltys ir Gabrielė Šakalytė). Drauge su abiturientais Nikole Vavinskaite bei Ernestu Šalčiu pristatėme „Mūsų istoriją: # EUandMY“ apie darbą Euroscoloje ir MEPA projekte. Renginį vedė trečių klasių gimnazistai Kornelija Vitartaitė ir Renaldas Bieliauskas.

Iki pat rinkimų į EP gegužės 26 dieną tęsime projekto veiklas, šviesime jaunimą, padėsime apsispręsti, kaip atsakingai pasirengti rinkimams. Itin atsakingai informaciją apie dabartinį EP darbą ir kandidatus į EP išsistudijavę Ernestas Šaltys, Nikolė Vavinskaitė, Aistė Šakalytė, Akvilė Zajančkauskaitė. Visada galite klausti jų patarimų.

Dėkojame gimnazijos administracijai, padėjusiai organizuoti veiklas, pasikviesti svečių ir sudariusiai sąlygas mokiniams vesti pamokas. Ypač džiaugiamės direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams R.Pupeikio ir darbuotojos Ingos pagalba konstruojant širdį, skirtą Europos dienai. Džiaugiamės mokytojais ir bibliotekos darbuotojomis, panorusiomis susipažinti su projekto veiklomis ir padėjusiomis jas vykdyti.

MEPA projekto vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė. Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus.