Nugalėtoja jaunųjų filologų konkurse

Jaunųjų filologų konkursas kasmet sukviečia dalyvauti septyniose skirtingose sekcijose jaunuosius kalbos, literatūros mylėtojus, kuriančius, rašančius esė, bandančius versti užsienio kalbų literatūrą ar besidominčius tautosaka. Šiemet šiame konkurse dalyvauti ryžosi trys mūsų gimnazistės: abiturientė Aleksandra Šepliakova (4a kl.), Elina Guogytė (2b kl.) ir Emilija Račkauskaitė (1a kl.). Jų darbai pateko į antrąjį šio konkurso turą.

A. Šepliakova dalyvavo vertimų sekcijoje: ji išvertė tris laiškus iš rusų prozininko Michailo Šiškino romano „Laiškų knyga” (mokytoja Gitana Kavaliauskaitė). E. Račkauskaitė pasirinko publicistikos ir esė sekciją. Jos konkursui pateiktas darbas – laiškų ciklas „Laiškai sau” (mokytoja Renata Žemaitienė). Toje pačioje sekcijoje dalyvavo ir E. Guogytė, parašiusi laišką mūsų krašto šviesuoliui Dominykui Bukantui „Laiškas Zarasų krašto Prometėjui” (mokytoja G. Kavaliauskaitė).

Džiugu, kad mūsų gimnazisčių darbai buvo atrinkti ne tik rajone, bet ir į 51-ąjį Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą, kuris gegužės 2-4 d. vyko Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Į baigiamąjį konkurso etapą buvo pakviestos Emilija Račkauskaitė ir Aleksandra Šepliakova. Darbas šio konkurso sekcijose buvo labai naudinga patirtis tiek mokinėms, tiek jų mokytojoms, juk čia varžėsi geriausi šalies jaunieji filologai, turėję puikią galimybę pabendrauti su rašytojais, poetais, žurnalistais, vertėjais, mokslininkais, pristatyti savo ir aptarti bendraamžių darbus, išgirsti vertingų komisijos narių patarimų, pasidalyti kūrybiniais ieškojimais literatūrinių skaitymų vakaronėje.

Vertinimo komisijos pirmininkas rašytojas, literatūrologas, humanitarinių mokslų daktaras, docentas Regimantas Tamošaitis pabrėžė, jog šis renginys – vienas svarbiausių, kasmet gražiai bendrystei telkiantis visus, branginančius kalbą ir literatūrą. Laureatų apdovanojimo šventėje džiaugtasi brandžiais mokinių tiriamaisiais darbais, kūrybingumu, įdomiomis idėjomis. Vertėja Irena Aleksaitė pabrėžė, jog šiemet sulaukta itin gerų vertimų. Būtent vertimų sekcijoje mūsų gimnazijos abiturientė Aleksandra Šepliakova pelnė aukščiausią įvertinimą – ji 51-ajame Lietuvos mokinių Jaunųjų filologų konkurse už geriausią literatūrinį vertimą iš rusų kalbos apdovanota Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomu ir medaliu.

Gitana Kavaliauskaitė. Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus ir iš autorės asmeninio archyvo.