Iš apdovanojimų šventės sugrįžus

9-12 klasių mokiniai iš visos Lietuvos buvo kviečiami dalyvauti konkurse „Laiškas Baliui Sruogai“, kurį organizavo Vinco Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojai. Plačiau susipažinti su unikalia B. Sruogos asmenybe ir kūryba, originaliai pasamprotauti, pašmaikštauti su jaunuoju Baliu, o gal parašyti jau subrendusiam dėstytojui, kritikui, taip mėgusiam teatrą, keliones, ar poetui simbolistui, o gal „Dievų miško“ autoriui, ko paklausti ar paatvirauti galėjo visi šio epistolinio konkurso dalyviai.

Jaunimas noriai dalijosi mintimis apie B. Sruogą. Konkurso organizatoriai džiaugėsi sulaukę daugybės mokinių darbų-laiškų, adresuotų rašytojui. Dalyvavo šiame konkurse ir keletas mūsų mokyklos gimnazistų. Paskelbus rezultatus, buvau išrinkta į 9-10 klasių prizininkų grupę – pelniau 4-ą vietą. Sausio 25 dieną, artėjant B. Sruogos gimtadieniui, Vilniuje buvo surengta šio konkurso nugalėtojų apdovanojimų šventė. Į ją buvome pakviestos drauge su šiam konkurse dalyvauti paskatinusia ir konsultavusia mokytoja Gitana Kavaliauskaite.

Šventė vyko Vinco Mykolaičio-Putino bute-muziejuje, kuriame gyveno ne tik V.  Mykolaitis, bet ir B. Sruoga. Apžiūrėję autentiškus rašytojų daiktus, namų aplinką, įdėmiai klausėmės skaitomų geriausių laiškų. Kiekvienas prizininkas pasidalino mintimis bei įžvalgomis apie rašytoją, vieni pasakojo, su kokiais sunkumais susidūrė rašydami, kitiems ši tema buvo itin artima ir mintys liejosi lengvai. Šventė dar įspūdingesnė buvo dėl to, kad joje dalyvavo Sruogų šeimos nariai. Konkurso nugalėtojai ir mokytojai buvome apdovanoti knygomis apie B. Sruogą ir diplomais bei ekskursija po Vilniaus senamiestį. Buvo įdomu sužinoti daug naujo, praplėsti draugų ratą bei susipažinti su rašytojų aplinka.

Deimantė Jurevičiūtė 1b klasės gimnazistė, nuotraukos Rimanto Bikulčiaus ir iš autorės asmeninio archyvo