E. M. Remarko žinia pasauliui

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 1a klasės mokiniams buvo duota užduotis – kuo kūrybiškiau pažvelgti į Remarko gyvenimą bei jo kūrybą ir pristatyti savo idėjas per lietuvių kalbos pamoką.

Erichas Marija Remarkas, „prarastosios kartos“ vokiečių rašytojas, gimė 1898 m. Aštuoniolikos metų pašauktas į kariuomenę, karo metu sužeistas, tačiau išgyvenęs ir grįžęs į gimtinę, 1929 m. Remarkas išleido savo garsiausią knygą „Vakarų fronte nieko naujo“, po devynerių metų romaną „Trys draugai“. Abi knygas vienija ta pati tema – Pirmasis pasaulinis karas ir žmonių, turėjusių jį išgyventi, likimas. Už antinacistinių knygų rašymą bei platinimą Remarkas buvo persekiojamas vokiečių valdžios, tačiau ir tai jo nesustabdė pasauliui skleisti žinią apie karo padarytą žalą žmonėms.

Mūsų kartos užduotis yra skelbti žmonėms karo siaubą, kad suprastų jo beprasmiškumą bei skausmą, kurį jis sukelia. Todėl norime pasidalinti keliais mūsų klasės pristatymų fragmentais:  Rugilės Staskevičiūtės atlikta daina „Išleiski mane“ (tekstą pagal Remarko knygą “Vakarų fronte nieko naujo“ interpretavo Ieva Baronaitė, muzika Rugilės Staskevičiūtės) bei trumpametražiais filmais „Poilus“ (liet. „Plaukuotas“) ir „Machina Mortem“ (liet. „Žudymo mašina“), kurie dar aiškiau padeda suvokti Pirmojo pasaulinio karo įvykius. Filmų siužetą paaiškino bei pristatė mokinės Ūla Dainytė, Akvilė Zajančkauskaitė ir Ieva Navickaitė.

1a klasės mokinė Akvilė Zajančkauskaitė

IMG_1994