Europai rūpi klimato kaita

2019 metų spalio 25d. vyko projekto Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės dalyvių pamoka pirmos ir antros klasių gimnazistams apie ekologiją bei klimato kaitą.

Pamoką pradėjo vyriausioji projekto ambasadorė Daiva Matijošienė. Ji pristatė MEPA projektą ir joje dalyvaujančius mokinius, kurie ir vedė šią neeilinę pamoką. Lapkritį ši mokytojos ir moksleivių grupė vyks į Strasbūre esantį EP, todėl jau ruošiasi anglų kalba vyksiančiam simuliaciniam posėdžiui. Viena iš temų, kurias aptars moksleiviai, klimato kaita ir aplinkosauga.

Pirmosios apie ekologiją pradėjo kalbėti Emilija Račkauskaitė ir Laura Vasilevskytė.

Jos kalbėjo apie dabartines gamtos ir klimato problemas. Mokiniai įvardijo, ką žino apie šią problemą: klimato atšilimą, kad kyla vandens lygis, dažnėja miškų gaisrų, potvynių, sausrų…

Jos taip pat pristatė ir parodė filmuką (filmavo, montavo,redagavo  Dominykas Gruodis), kuriame buvo tikrinamos mokinių žinios apie ekologiją, rūšiavimą bei plastiko žalą.

Tuomet Austėja Matijošiūtė kalbėjo apie Gretą Thunberg – šešiolikmetę merginą iš Švedijos, kuri yra labai žymi klimato kaitos aktyvistė. Baigdama parodė žymiausią, labai emocingą jos kalbą iš klimatos kaitos konferencijos. Austėja pabrėžė, jog ne visi Gretos veiklą vertina teigiamai, nepaisant to, dėmesį švedei pavyko atkreipti.

Po jos Džiugas Jančevskis kalbėjo apie jauną, vos 28-erių metų Virginijų Sinkevičių, kuris 2016 metais buvo išrinktas į Seimą.  Jis yra kanditatas į Eurokomisaro postą Europos komisijoje. V. Sinkevičius turėtų tapti vandenynų ministru. Problemos, kurias jis turės spręsti: žvejų kvotų reguliavimą, vandens energijos panaudojimo, pakrančių taršos klausimą, vandenynų užterštumo problemą bei šiltnamio efekto dujų išmetimo mažinimą.

Samanta Račkauskaitė kalbėjo apie šiltnamio efektą. Ji pasakojo, kaip veikia šiltnamio efektas, kokios yra jo pasekmės bei priežastys ir  kaip prie to prisideda žmonės. Taip pat į savo pasakojimą įtraukė publiką, klausinėdama, ką šie žino apie šiltnamio efektą. Be to, parodė trumpą filmuką, kuris labai paprastai paaiškino ir parodė, kaip veikia šiltnamio efektas. Galiausia pasiūlė sprendimo būdų, kaip patys galime sumažinti šį procesą.

Tuomet Emilija Račkauskaitė pristatė ir parodė filmuką, kuriame kalbėjo Gintarė Krūtinytė. Ji gyvena ,,Zero Waste” gyvenimą, kuris reiškia, kad ji gyvena gyvenimą, nepalikdama po savęs atliekų, nenaudoja plastiko, ragina visus mažinti vartojimą.

Pamoką pabaigė Jokūbas Matijošiūs su Kahoot žaidimu apie ekologiją ir Europos Sąjunga, kuriame mokinių klausinėjome, ko jie išmoko šią pamoką. Tai visus įtraukė, nes leista naudoti telefonus.Kahoot nugalėtojai gavo saldžių prizų. Sveikiname Tomą Filipavičių ir Arminą Buroką.

Džiaugiamės tokiu įdomiu darbu. Tikimės, kad paraginome visus pradėti saugoti aplinką.

MEPA jaunasis ambasadorius Renaldas Bieliauskas. Nuotraukos Vitalijaus Roliko ir Karolio Razmos