Dienynas
Tvarkaraščiai
Pavėžėjimas

Valgiaraštis

Laidos
Partneriai
Statistika
Lietuvos nacionalinės bibliotekos „Pokalbiai apie emigraciją 2“ atkeliavo į Utenos apskritį
Praėjusiais metais Ukmergėje Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos mokslų departamento Lituanistikos tyrimų skyriaus vykdytas bandomasis edukacinių renginių ciklas „Pokalbiai apie emigraciją“ šiais metais praplėtė geografines ribas ir atkeliavo į Utenos apskritį. Utena pasirinkta neatsitiktinai – tai viena iš Lietuvos apskričių, pirmaujančių pagal svetur gyventi išvykstančiųjų Lietuvos piliečių skaičių.
Į pirmąjį ciklo renginį-seminarą Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje rugsėjo 27 dieną susirinko gausus būrys projekto partnerių: Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto mokslo darbuotojai, Anykščių, Zarasų, Ignalinos, Molėtų bibliotekų ir renginio šeimininkės Utenos bibliotekos bei penkių Utenos apskrities gimnazijų atstovai.

Konstitucijos egzaminas

Spalio 27 d. įvyko jubiliejinis 10-sis LR Konstitucijos egzaminas. Jame dalyvavo 19 - ka III - IV g. klasių moksleivių. Ryškia persvara ( 26 tšk. ) nugalėjo Donata Ketlerytė. Sėkmės jai II -jame egzamino ture.

Rimantas Bazaras
Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus
Chemikai Kėdainiuose
Šį ketvirtadienį, mes, chemijos dalyką pasirinkę vienuoliktokai, su chemijos mokytoja Birute Bazariene buvome išvykę į ekskursiją po Kėdainius.
Prieš pat aštuonias susirinkę prie mokyklos mes su mokykliniu autobusiuku nukūrėme tiesiai į Kėdainių chemijos gamyklą „Lifosa“, kurioje susipažinome, kaip gaminamos trąšos, pasivaikščiojome po fosfogipso kalnus. Kad tik būtumėte matę, kokie vaizdai nuo šių, baltų kaip sniegas, cheminių atliekų piliakalnių atsiveria... Gidė sakė, jog ypač giedrą dieną nuo ten net Kauno katilinių kaminai matyti... Įmonė gamina daugiausiai fosforo trąšas, didžioji jų dalis yra eksportuojama į kitas šalis, daugiausiai į Rusiją. Lietuvoje šių trąšų lieka vos keli procentai. Trąšų pagrindinė žaliava yra sieros rūgštis, kuri irgi yra gaminama vietoje. Sieros rūgštį gaminančiam cechui sustojus įmonė per dieną patiria net 1000000 litų (289000 eurų) nuostolį.

Šventė, skirta naujokams
Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos 1 – 2 klasių mokiniams rugsėjo 20 d. buvo skirta kultūrinei sportinei veiklai. Naujai atvykusiems į mokyklą pirmokams tai puiki galimybė įsilieti į mūsų gimnazijos gyvenimą, suprasti vertybes, sužinoti tradicijas. Šiai dienai iš anksto ruošėsi visi, ir, bendrai sutarus, buvo nuspręsta pasidžiaugti gražia rudens diena ir Zarasų miesto erdvėmis.
Džiaugėmės puikia dovana
Šių mokslo metų pradžia 50-čiai aktyviausių gimnazistų turbūt ilgam išliks atmintyje, nes jie džiaugėsi gimnazijos dovana – puikia ekskursija į Druskininkus. Dar praėjusių mokslo metų baigimo šventėje padėkomis buvo apdovanoti geriausiai besimokantys ir aktyviausi mokiniai, o už iniciatyvas ir aktyvią veiklą gimnazijoje tuomet 3c klasės mokiniams ir auklėtojai Renatai Žemaitienei bei geriausiai mokyklą lankančios klasės konkursą laimėjusiems tuo metu 2c klasės mokiniams ir auklėtojai Loretai Pužienei buvo skirta nemokama ekskursija pasirinktu maršrutu. Klasių auklėtojos ekskursiją suskubo organizuoti jau pačioje naujų mokslo metų pradžioje.
Apie viltį, dėkingumą, tikėjimą ir meilę
Rugsėjo 16 d. Zarasų rajono savivaldybės buvome pakviesti sutikti „1000 km Širdies žygio“ žygeivį Saulių Bagdoną - organizacijos „Aktyvi Tauragė“ vadovą, žinomą ėjimo entuziastą ir pagrindinį šio žygio sumanytoją.
„1000 km Širdies žygis“ - ilgiausias Lietuvoje kada nors vykęs pėsčiųjų žygis, skirtas palaikyti vėžiu sergančius Lietuvos vaikus. Kiek daugiau nei per vieną mėnesį Saulius Bagdonas planuoja nukeliauti 1234 km, pakviesti Lietuvos žmones žygiuoti kartu ir aukoti lėšas sunkiai sergantiems vaikams, už kurias bus perkama gyvybiškai būtina medicininė įranga.
Civilinės saugos pratybos Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje
Gimnazijoje civilinės saugos mokymas pagal civilinės saugos planą vyksta ištisus metus. Apie gimnazijoje prognozuojamas ekstremalias situacijas (ES) ir jų perspėjimo signalus, ekstremalių situacijų valdymo grupės (ESVG) bei civilinės saugos pajėgų funkcijas kasdieninėje veikloje ir ekstremalių situacijų atvejais mokiniams, mokytojams bei kitiems darbuotojams skaitomos paskaitos, vedami instruktažai, leidžiami informaciniai stendai. Visi mokiniai, mokytojai bei darbuotojai supažindinami su evakavimo planu.
Naujų mokslo metų pradžia
Ir vėl rugsėjis, ir vėl atgijo ausiai mielas šurmulys, nuteikiantis naujiems darbams ir pasiekimams. Šiuos mokslo metus Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijoje pradėjo 299 mokiniai. Pedagogai pirmajame Mokytojų tarybos posėdyje aptarė šių mokslo metų prioritetus, tikslus bei uždavinius, kurie padės siekti ugdymo kokybės ir kiekvieno mokinio sėkmės ir pažangos. Formuojant ugdymo turinį, atsižvelgiama į mokinių poreikius, mokinių pasiekimų ir pažangos vertinimo informaciją.
Reportažas iš Rugsėjo 1 -osios šventės
2016-09-03

Nuotraukos Vitalijaus Ščerbakovo
Autobusiuko važiavimo grafikas nuo rugsėjo 2d.
Laikinas pamokų tvarkaraštis