Dienynas
Pavėžėjimas
Maitinimas

Laidos
Partneriai
Statistika
Mūsų krašto poetui atminti
Šiemet minimos mūsų krašto poeto, publicisto, kultūros veikėjo Fausto Kiršos 125-osios gimimo metinės. Mokslo metams besibaigiant, poeto atminimą bei kūrybinį palikimą įprasmino ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai, pakviesti į Fausto Kiršos minėjimą Maironio lietuvių literatūros muziejuje Kaune.
Gimnazistai atliko literatūrinę kompoziciją, kurios pavadinimas – F. Kiršos kūrybos samprata: „Aš liudiju keliaujančią per žmones / Kūrybos aistrą, laimę ir Golgotą“. Poeto vaidmens atlikėjas kompozicijoje – Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos jaunimo klubo „Lietus vitraže“ bičiulis kunigas, poetas Justas Jasėnas. Jau kelerius metus nenutrūksta ši graži ir prasminga bendrystė, drauge surengta nemažai literatūrinių išvykų, knygų pristatymų, spektaklių. Ir ši F. Kiršos asmenybei ir kūrybai atminti skirta kompozicija taip pat parengta drauge. Ja siekta F. Kiršos posmais, dienoraščių įrašais, vaidyba atgaivinti svarbiausius poeto gyvenimo momentus gimtajame Senadvaryje, Kaune, atskleisti draugystę su operos soliste Marijona Rakauskaite, savijautą išeivijoje (Vokietijoje ir JAV), gausų ir įvairų kūrybinį palikimą.

Pagrindinio išsilavinimo pažymėjimų įteikimas

Birželio 16 d. septyniasdešimt aštuoniems II gimnazijos klasių mokiniams buvo įteikti Pagrindinio išsilavinimo pažymėjimai. Šis pažymėjimas išduodamas mokiniams, baigusiems Pagrindinio ugdymo programą ir pasitikrinus lietuvių kalbos ir matematikos pasiekimus.

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos informacija
Foto Gintauto Antanavičiaus
Pirmos med. pagalbos kursai
... gyvenime pasitaiko tokių situacijų, kad įvykus nelaimingam atsitikimui nežinom kaip pasielgti. Tuo tikslu LSB Zarasų skyriaus jaunieji samariečiai kartu su Zarasų visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritas stalas“ pagalba inicijavo projektą pirmos med. pagalbos mokymams. Norinčių turėti bent minimalius įgūdžius kaip elgtis ištikus nelaimei, susirinko per 17 jaunuolių. Profesionaliai pamokyti suteikti pirmą pagalbą sutiko LSB Vilniaus skyriaus paramedikės Rima ir Zita. Šios medikės ruošia jaunuolius tarptautiniams jaunųjų samariečių konkursams, kurie kiekvienais metais vyksta skirtingose Europos šalyse.
„Dream team“ projekte
Kone pusė mūsų gimnazijos Ia klasės mokinių (Samanta, Audrius, Eglė, Dovydas, Ieva, Domantas, Nikolė, Ernestas, Kristė, Paulius, Emilija, Tomas), pasivadinusių „Dream team“ komanda, šiais mokslo metais dalyvavo Zarasų viešosios bibliotekos vykdomame projekte „Kūrybinių idėjų įgyvendinimas judriojoje medijų studijoje“.
Prasmingos, kūrybingos, linksmos vasaros
Birželio 3 d. gimnazijoje vyko mokslo metų užbaigimo šventė. Šventės metu mokyklos direktorius pasveikino visus mokinius, sėkmingai baigusius mokslo metus, apdovanojo labai gerai besimokančius ir mokyklos vardą garsinančius mokinius.
Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos direktoriaus 2016 m. birželio 2 d. įsakymu Nr. M- 60
pareikšta padėka: už puikų mokymąsi - 1a klasės mokinei Ievai Kazulėznaitei.(Ieva mokslo metus baigė vien dešimtukais).
Už labai gerą mokymąsi - 1a klasės mokinėms: Dianai Čižikaitei, Kristei Maldauskaitei, Nikolei Vavinskaitei; 1b klasės mokinei Viktorijai Narbutaitei; 2a klasės mokinėms: Neilai Sventickytei, Laurai Urniežiūtei, Elzei Žemaitytei; 2c klasės mokinei Erikai Dainytei; 3c klasės mokinėms: Gabijai Stulgytei, Eglei Vitkūnaitei.
CIVILINĖS SAUGOS DIENA GIMNAZIJOJE
Zarasų rajono savivaldybės administracija kartu su Zarasų "Ąžuolo' gimnazija surengė civilinės saugos dieną. Šios gimnazijos gimnazistams ir mokytojams bei darbuotojams buvo skaitomos paskaitos, suorganizuoti pokalbiai apie tai, kaip apsaugoti save, savo turtą. Institucijos, kurios dalyvauja ekstremalių situacijų likvidavimo darbuose, turėjo galimybę supažindinti su savo tarnyba ir veikla.
Į renginį atvyko Ignalinos atominės elektrinės Informacijos centro vyresnioji komunikacijos specialistė Ovidija Ferencienė. Viešnia supažindino su Ignalinos atominės elektrinės istorija, jos statyba, eksplotavimu, ir uždarymu. Supažindino su Černobilio atominės elektrinės avarijos pasekmėmis. Pranešėja didelį dėmesį skyrė dabartiniam atominės elektrinės etapui, kai ji yra uždaroma, kalbėjo apie radioktyvių atliekų saugojimą, jų saugyklas, kurios įrenginėjamos netoli atominės elektrinės. Pranešėja taip pat papasakojo, kokių imamasi priemonių, kad radiaktyviosios medžiagos nepatektų į aplinką. Paskaitos metu pranešėja demonstravo skaidres, kuriose atsispindi svarbūs atominio giganto etapai.
„Laudate Dominum - 2017“
Išvykimas į sakralinės muzikos festivalį „Laudate Dominum - 2017“ prasidėjo ankstyvą gegužės 21d. (šeštadienio) rytą. Kelionė autobusu truko apie šešias valandas, bet gražaus oro ir geros kompanijos dėka, ji neprailgo. Atvykę į Neringą jautėme ore tvyrančią gerą nuotaiką, jog pagaliau pasiekėme tikslą ir grožėjomės gamtos stebuklais, kurie viliojo padaryti kuo daugiau nuotraukų. Pasiekę Juodkrantę įsikūrėme jaukiame, ankščiau ten buvusios jūrų kadetų mokyklos muzikos kabinete. Negaišę laiko, išvykome į festivalio bendrą kolektyvų repeticiją Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje, kuri buvo pastatyta 2003 metais. Statinys mus sužavėjo pajūrio architektūros tradicijų su šiuolaikine architektūra vienove. Vienu iš pagrindinių šventovės akcentų yra tapęs nendrinis stogas, o bažnyčios balta smailė su kryžiumi matoma iš visų Nidos pusių. Pro didžiulius langus, už altoriaus, matosi Nida ir Kuršių marių platybė.
Smagi pažintinė kelionė laivu
2016 metų gegužės 20 - 22 dienomis grupė gimnazijos moksleivių su auklėtojomis Renata Žemaitiene, Aurelija Jakutiene ir Daiva Matijošiene apsilankė Taline, Stokholme ir Tartu. Ekskursijoje po Taliną pasivaikščiojome painiomis senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėjome miestu nuo Aukštutinės ir Žemutinės panoraminių aikštelių, apžiūrėjome Tompea pilį, „Ilgąją“ ir „Trumpąją“ kojas, „Storosios Margaritos“ bokštą ir „Ilgojo Hermano“ bokštus, Rotušės aikštės ansamblį, dailininkų gatvę, miesto gynybinę sieną. Vakare gražiu kruiziniu laivu „Viktorija“ išplaukėme į
Akimirkos iš paskutinio skambučio
20160525

Nuotraukos Gintauto Antanavičiaus
Europos dienos šventė „Pažink Europą 2016“ Zarasuose
Zarasų viešoji biblioteka organizavo šventę, skirtą Europos dienai. Gegužės 10 dieną nuo pat ryto bibliotekos kiemelyje vyko pasiruošimo darbai: bibliotekos kiemelis papuoštas geltonais ir mėlynais balionais, simbolizuojančiais Europos Sąjungą (ES), ES šalių vėliavėlėmis, čia pat įsikūrė Zuikio Nulėpausio dirbtuvėlės, šalia glaudėsi vaikų žaislų mainų palapinė, smalsumą žadino Europos vartotojų Centro palapinė, kur Europos vartotojų Centro specialistai konsultavo gyventojus vartotojų teisės klausimais, dalino informacines skrajutes, šurmuliavo sodinukų mainų mugės dalyviai.
Atvirų durų diena

Atvirų durų diena Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje vyks 2016 m. gegužės 26 dieną 13.00 val. aktų salėje. Maloniai kviečiame būsimus gimnazistus.

Direktorius Rimantas Bikulčius