Ö kaip vokiškai?

Spalio 22-28 d. visoje Lietuvoje vyko „Vokiečių kalbos dienos 2018“ „ö kaip vokiškai?“ renginiai. Jų tikslas – pabrėžti vokiečių kalbos svarbą mūsų šalies švietimo ir kultūros įstaigose, versle, ruošiantis studijoms, stažuotėms, darbui Vokietijoje, asmeniniam tobulėjimui. Šiame projekte šiemet dalyvavo virš 200 šalies institucijų, kuriose vyko virš 300 renginių. LR ūkio ministras V. Sinkevičius, „Karjeros forume“ prabilęs verslo terminais, teigė, kad vokiečių kalbos žinios yra akcijos, kurių vertė metai iš metų tik augs.
Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe‘s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba bei Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai.
Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos vokiečių kalbos besimokantys mokiniai, ugdydamiesi pagal neformaliojo švietimo programą „Projektinės veiklos vokiečių kalbos ugdyme“ , jau 8-tus metus bendraudami su Anykščių J. Biliūno gimnazijos jaunuoliais, įgyvendino ilgametį, tęstinį regioninį projektą „Anykštėnai – vokiečių kalbos besimokantys partneriai“. Šis renginys ir buvo Vokiečių kalbos dienų Lietuvoje iniciatyvos dalis, kurios išraiška – šauniai organizuotas konkursas „Mit Deutsch durch Anykščiai“. Kaip visada, bendrai veiklai ieškota neįprastos, bet patrauklios aplinkos ir netradicinių ugdymo/si metodų. Abiejų gimnazijų pažintinė/edukacinė išvyka/konkursas suplanuota integruojant į jos eigą Anykščių miesto pažinimą bei jo lankytinų vietų vertingumą.
Abiejų gimnazijų mokiniai, susiskirstę į grupes ir pasipuošę Goethe‘s instituto dovanota simbolika, pagal orientavimosi principus sudarytas užduotis ieškojo mieste nurodytų lankytinų objektų, turėjo aptikti tam tikras informacijas apie juos, apibudinti jų patrauklumą, galimybes pramogauti jaunimui šiame mieste. Galėjo pasinaudoti ir siūlomomis pramogomis. Visos veiklos buvo susietos su vokiečių kalba.
Renginio eiga ir rezultatyvumas buvo aptarti prie anykštėnų serviruoto stalo vaišinantis karšta cinamono arbata, vokiečių kapitalo įmonės LIDL saldumynais, projekto dalyvio iš Zarasų ir jo mamos keptu pyragu, karštais kibinais. Reflektuojant mokiniai įvardijo bendrystės atmosferą, pasikeitimą regiono mokyklų projektinės veiklos bei komandinio darbo patirtimi, kūrybiškumą, patobulintas vokiečių kalbos žinias, daugiakalbystės tradicijų puoselėjimą partnerinėse gimnazijose ir naujus renginių organizavimo įgūdžius kaip bendros veiklos vertybes.

Mokytoja Milda Kaulavičienė