Užtvirtink

Vasario 22 dieną, kaip ir kasmet, ,,Ąžuolo‘‘ gimnazijoje susirinko tie paaugliai iš Zarasų, Salako ir Dusetų, kurie  nori pasiruošti sutvirtinimo sakramentui. Besibaigiant žiemai visuomet organizuojamas renginys su vyskupu, kunigais ir kitu religingu jaunimu. Renginį ,,Užtvirtink“ vedė sesė vienuolė Marija, kuri atvyko iš Panevėžio. Pradžioje mes žaidėme žaidimą, per kurį susipažinome su visais atvykusiais bendraamžiais, vėliau Marija mums pasakojo apie Pjerą Džordžiją Frasatį, vaikiną, kuris padėjo visiems vargšams, nuskriaustiems, bet juo niekas netikėjo ir jo nesuprato. Kai jis mirė, tik tada paaiškėjo, kaip jis norėjo tapti kunigu, nes padėjo visiems, aukojosi dėl kitų.

Po šio pasakojimo ėjome į bažnyčią, kurioje prasidėjo šv.Mišios. Jas aukojo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas. Joms pasibaigus ėjome pietauti, sukalbėję maldą visi drauge jungėmės bendrystei.

Tada galėjome užduoti vyskupui klausimų ir išgirdom istoriją apie jo pašaukimą tarnauti bažnyčiai, kuo jis norėjo būti, kaip suprasti pašaukimą ir gavome begalę kitų atsakymų į mūsų klausimus.

Pabendravę su vyskupu turėjome pokalbį su Brigita, papasakojusia apie gyvenimą su kitomis vienuolėmis, apie bendrystę ir daugybę kitų mums įdomių dalykų. Pabaigoje vėl žaidėme labai linksmus, vikrius žaidimus. Laikas prabėgo greitai ir prasmingai.

Milvydė Guntulytė, 1 b klasės moksleivė, nuotraukos Aurelijos Jakutienės