„Vokiškumo“ apraiškų paieškojus

Skelbiant respublikinį mokinių fotografijos konkursą „Vokiečių kalba ir kultūra Lietuvoje – apsidairyk 360o“ siekta priminti, kad Europoje bendraujama ne tik anglų kalba. Vokiečių, kaip didžiausios Europoje ir ekonomiškai stipriai išsivysčiusios šalies, kalbos svarba taip pat nemenkėja. Daugybė Vokietijos įmonių kuria ir plėtoja Lietuvoje savo verslą. Darbdaviams reikia darbuotojų, mokančių vokiečių kalbą ir išmanančių šios šalies mentalitetą bei kultūrą.
Konkurso nuostatuose kviesta apsidairyti savo mokykloje bei gyvenamojoje vietovėje ir atkreipti dėmesį į viską, kas atspindi vokiškumą mūsų aplinkoje. Konkursui turėjo būti pateikta vaizdo kokybę bei raišką atitinkanti fotografija ir užpildyta dalyvio anketa, kurioje nurodomas fotografijos pavadinimas vokiečių kalba ir jos aprašymas (200 žodžių), kur nurodyta užfiksuotos akimirkos vieta, objekto sąsajos su vokiečių kalba ir kultūra. Taip pat, kodėl jis asmeniškai įdomus fotografijos autoriui.
Konkurso organizatoriams iš viso pateikta virš šimto darbų. Iš mūsų gimnazijos dalyvavo penki Neformaliojo ugdymo „Projektinės veiklos vokiečių kalbos ugdyme“ grupės mokiniai. Pasibaigus vertinimo terminams gautame kvietime dalyvauti geriausių darbų parodos atidaryme ir laureatų pagerbimo ceremonijoje Kauno Vytauto Didžiojo universitete nurodyta, kad Paulos Dzachijos nuotrauka „Vokiečiai – gamintojai, lietuviai – vartotojai“ įvertinta kaip parodos eksponatas. O Armando Knezio darbas „Jie taip pat nenorėjo mirti“ nominuojamas apdovanojimui ir taip pat eksponuojamas parodoje.
Renginys vyko akademinėje VDU elegantiško furšeto aplinkoje. Konkurso sumanytojai, rėmėjai, nominantai ir jų mokytojai žavėjosi dvylikos parodos eksponatų originalumu bei meniškumu, diskutavo apie konkurso dalyvių „vokiškumo“ apraiškų paieškas, aptiktas netikėčiausias idėjas situacijos įamžinimui, taip pat dalykiškus/kūrybiškus/subtilius/šmaikščius nuotraukų aprašymus.
Visi nekantraudami laukė konkurso rezultatų paskelbimo. 5-8 klasių ir 9-12 klasių konkursinėse kategorijose buvo skirta po tris prizines vietas. Pastarojoje zarasiškis A. Knezys, komisijos narių vienbalsiai įvertintas geriausiu, užėmė I-ją vietą respublikoje. Jam įteiktas nominanto pažymėjimas ir vertingos asmeninės dovanos. Pakviestas pasisakyti Armandas trumpai apibudino savo pomėgį fotografuoti. Neslėpė, kad laukęs pozityvių savo darbo įvertinimų.
Renginio pabaigoje VDU Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė pakvietė visus į savo paskaitą apie vokiečių industrinio metalo grupės „Rammstein“ kūrybos interpretacijas pagal vokiečių pasaulinės literatūros klasikų kūrinius. Didžiausią įspūdį paliko šios grupės atliekama daina pagal J. W. Goethe‘s baladę „Girių karalius“.
Abiems konkurso dalyviams vertybe tapo patirtas emocinis pasitenkinimas veikla ir jos rezultatyvumu, smagiai praleistas laikas neįprastoje aplinkoje, šiek tiek patobulintos vokiečių kalbos žinios.

Mokytoja Milda Kaulavičienė
Nuotraukos Armando Knezio ir Paulos Dzachijos

20180509