Anglų kalbos olimpiados ir konkurso įspūdžiai

Vasario 24 dieną respublikinėje anglų kalbos olimpiadoje, Vilniaus  Vytauto Didžiojo gimnazijoje dalyvavo 3 klasės mokinė Simona Biveinytė.  Olimpiadoje dalyvavo moksleiviai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių,  iš viso dalyvavo apie 80 moksleivių, kai kurie  dalyvavo jau antrus ar trečius metus , Simonai tai buvo pirmas kartas.   Dienotvarkė buvo gana intensyvi, mokiniai turėjo atlikti įvairias užduotis, individualias, darbas grupėse, kūrybines ir logines. Pirmoji užduotis buvo video medžiagos žiūrėjimas ir apie tai esė rašymas. Antra užduotis buvo dialogas . Trečioji veikla, darbas grupėse, Simonos grupė gavo užduotį sugalvoti ir pateikti pristatymą apie Vilniaus rotušę. Mokiniai buvo labai kūrybingi, šiai užduočiai Simonos grupė sukūrė, net eilėraštį. Kitų grupių pristatymai buvo tai pat labai originalūs, nes šis darbas nedarė įtakos mokinių balams. Dienos pabaigoje buvo paskelbti rezultatai. Pasak Simonos, ji buvo  maloniai nustebinta išgirdus savo vardą, kad ją kviečia ant scenos atsiimti padėkos raštą ir prizus.  Tokios olimpiados ne tik padeda Įvertinti savo žinias, bet ir konkuruoti su kitais Lietuvos mokiniais, įgyti įvairesnės patirties rašyme,  kalbėjimo užduotyse, bendraujant su bendraamžiais, tik angliškai.

Balandžio 13 – 14 dienomis vyko respublikinis anglų kalbos konkursas, Kauno Aušros gimnazijoje, šiame konkurse dalyvavo Kostas Ragauskas 2C klasės mokinys. Tokiame  konkurse Kostas dalyvavo jau  antrą kartą, bet tikrai nenusivylė, buvo apdovanotas padėkos raštu ir prizais. Kosto patirtis sako, kad konkurencija kiekvienais metais didėja ir tai reiškia, kad mokiniams atsiras dar didesnė motyvacija tobulinti anglų kalbą. Šiame konkurse tai pat buvo įvairių užduočių, kuriose moksleiviai galėjo parodyti savo anglų kalbos žinias, pritaikyti dialogo ir monologo kalbėjimuose, rašto darbuose ir be abejo  darbas grupėse suteikė galimybę bendrauti su bendraamžiais, parodyti savo  kūrybines galias ir išvystytą logiką, viktorinoje prireikė ir informacinių technologinių žinių.  Grupių darbas ir jų pristatymas buvo pats originaliausias ir įdomiausias iš šių dviejų dienų veiklų. Kosto grupei teko pristatyti Kauno savivaldybę. Jie nufilmavo tos dienos dabą savivaldybėje ir sumontavo filmuką pristatymui, kitos grupės darė skaidres, kūrė pasakojimus, viena grupė sukūrė dainą, kurią ir sudainavo. Tokioje užduotyje mokiniai parodė savo gebėjimus bendrauti ir bendradarbiauti su skirtingų pomėgių  asmenimis. Mokiniai, konkurso metu,  buvo pamaloninti skaniu maistu ir saldumynais, o po intensyvios dienos veiklos buvo suteikta nakvynė puikiame viešbutyje.

Aš kaip mokytoja labai džiaugiuosi, kad tokiems vaikams galime suteikti galimybę, išvažiuoti ir atstovauti savo mokyklą, rajoną , parodyti savo žinias ir būti Įvertinti tarp stipriausių respublikos mokinių. Tokie žodžiai nuskambėjo iš abiejų renginių organizatorių, kad čia susirinko jau nugalėtojai, patys stipriausi anglų kalbos žiniomis, Lietuvos mokiniai.

Straipsnį parašė A. Pledienė
Nuotraukos A. Knezio ir  iš konkurso albumo ( www.Imnsc.lt)

20180503