Anykščių pamokos

Spalio 20-ąją dieną, penktadienį, mes, Ia klasės mokiniai buvome išvykę į Anykščius. Į Jono Biliūno gimnaziją mus pasikvietė projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ nariai. Auklėtoja pasakojo, kad su šia gimnazija bendradarbiaujama jau senokai. Jie vis atvyksta pas mus į pavasarį organizuojamas Europos dienai skirtas konferencijas.

Šįkart pirmoji mūsų stotelė – pamoka apie Puntuko akmenį prie medžių lajų tako. Susirinkę prie Puntuko akmens, sužinojome bei prisiminėme kelis faktus apie jį: Puntuko akmuo yra antras pagal dydį Lietuvoje, apie 1,5 metro akmens slypi po žeme, žodis „Puntukas“ kirčiuojamas pirmoje U raidėje kairiniu ženklu. Tuomet sužinojome apie vyskupą, matematiką, kalbininką, literatą Antaną Baranauską, kas paskatino jį sukurti poemą „Anykščių šilelis“. Visi kartu ėjome į medžių lajų taką, eidami grožėjomės Antano Baranausko aprašytu šileliu. Pasigrožėję miesto centru, ten esančia bažnyčia, paminklais, pakrante, skulptūromis, biblioteka ir kt. vykome į Jono Biliūno gimnaziją, kur vyko Europos parlamentarų Andriaus Kubiliaus ir Rasos Juknevičienės paskaita. Sužinojome apie europarlamentarų darbą, artėjančius rinkimus, jų politinį kelią, Išklausę įdomią ir naudingą paskaitą vykome prie Jono Biliūno, lietuvių rašytojo, kapo, kopėme į „Laimės žiburį”. Kopdami į kalną, visi susigalvojome norą. Viršuje sužinojome apie rašytoją, jo likimą, ankstyvą mirtį… Ir važiuodami pro gražųjį Burbiškių, pakeliui stabtelėjome ir užkopėme į Rubikių apžvalgos bokštą. Džiaugiamės šia išvyka, nes mokymasis vyksta ne tik pamokose. Labai svarbu naujai klasei pabendrauti ir keliaujant, pažinti vieniems kitus.

Augustinas Pupelis, 1a klasės moksleivis, MEPA jaunasis ambasadorius. Nuotraukos vyr.ambasadorės, auklėtojos Daivos Matijošienės ir kitų bendrakeleivių