„…AR MYLIT JĄ JŪS?!“

Tokiais žinomos Marijono Mikutavičiaus dainos žodžiais pavadintas tradicinis Radviliškio miesto kultūros centro kasmet rengiamas jaunimo patriotinės dainos ir meninio skaitymo konkursas, skirtas skatinti jaunosios kartos patriotizmo jausmą, pasitelkiant muzikinių formų bei literatūrinę įvairovę. Šiemet pirmą kartą jame dalyvavo ir „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai. Pagal konkurso nuostatas dalyviai turėjo paruošti  lietuvių kalba vieną patriotinės tematikos dainą, vieną poezijos kūrinį arba vieną prozos kūrinio ištrauką pasirinktinai. Suprantama, dėl karantino metu įvestų apribojimų, konkursas vyko nuotoliniu būdu ir buvo transliuojamas tiesiogiai Facebook bei Youtube paskyrose. Gal kaip tik dėl to konkursas sulaukė didžiulio susidomėjimo – savo norą dalyvauti jame pareiškė net 60 dalyvių. Vertinimo komisijai teko peržiūrėti visus pasirodymus ir gerokai pasukti galvas, kol iš kiekvienos kategorijos išrinko po 5 geriausius atstovus, kurie gegužės 17 dieną 18 valandą tiesioginės transliacijos metu varžėsi dėl konkurso apdovanojimų ir pagrindinių prizų. Komisiją sudarė Vaidotas Katutis – režisierius, aktorius, renginių organizatorius, grupės „KITAVA“ narys, Šeduvos kultūros ir amatų centro direktorius, patriotinės dainos konkurso-festivalio „Myliu tėvynę ir tave“ organizatorius; Aidas Matutis – Šiaulių dramos teatro aktorius, aktorių grupės „Church on weels“ vienas iš įkūrėjų, bei narių; Agnė Michalenkovaitė – atlikėja, dainų kūrėja, muzikinių projektų „X faktorius“, „Lietuvos balsas“ dalyvė; Nomeda Bėčiūtė – Šiaulių dramos teatro aktorė, kino aktorė ir Laura Remeikienė – atlikėja, kompozitorė, muzikos pedagogė, lietuviškų hitų kūrėja, „Lauros studijos“ įkūrėja ir vadovė. Konkurso dalyviai buvo apdovanoti septyniose nominacijose: patriotiškiausias pasirodymas, geriausias vokalinis ansamblis, geriausia vokalinė instrumentinė grupė, geriausia literatūrinė kompozicija, geriausias skaitovas, publikos simpatija, geriausias solistas.

Džiugu, kad I-ą vietą geriausio solisto kategorijoje komisijos sprendimu pelnė „Ąžuolo“ gimnazijos I-os klasės mokinė Adrija Zavackaitė. Ypatinga tai, kad organizatoriai asmeniškai atvažiavo į Zarasus, ir Adrijai įteikė nominantės diplomą, 100 eurų vertės dovanų čekį ir laimėjimą simbolizuojančią statulėlę. Tačiau tai dar ne visi gimnazistų laimėjimai šiame konkurse: II-ą vietą geriausios vokalinės instrumentinės grupės kategorijoje pelnė abiturienčių Ievos Baronaitės ir Rugilės Staskevičiūtės duetas, o toje pat kategorijoje trečiąją – Dianos Boriak ir Gilmės Dainytės pasirodymas. Įdomu tai, kad I-ą vietą vokalinės instrumentinės grupės kategorijoje laimėjo Užpalių ansamblis, kuriam vadovauja zarasietis Aurelijus Janaudis. O solistų kategorijoje II-ą vieta pelnė Zarasų P.Širvio progimnazijos aštuntokė Emilija Venediktovaitė, III-ąją ZKC solistas Viktoras Lapėnas. Tad Zarasai ne tik ežerų, bet ir dainų kraštu pelnytai gali vadintis..

Tie, kas  norėtų pažiūrėti konkurso tiesioginės transliacijos įrašą, pasinaudokite šia nuoroda: https://te-in.facebook.com/radviliskiokc/videos/485793436081299/?comment_id=485822579411718

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius, nuotraukos Gražvydo Gasparavičiaus ir Rimanto Bikulčiaus