Artėja Europos egzaminas. Kviečiame registruotis

Mieli mokiniai ir mokytojai, gegužės 8 d. labai kviečiame dalyvauti žinių apie Europos Sąjungą konkurse „Europos egzaminas“!

Pavasarine tradicija jau spėjęs tapti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuojamas „Europos egzaminas“ vienuoliktą kartą suburs mokinius ir kitus suinteresuotus žmones internetu atsakinėti į klausimus apie Europos Sąjungos kultūrą, istoriją, geografiją, institucijas ir kalbas. Šiemet išskirtinis dėmesys bus skiriamas Europos Sąjungos žaliojo kurso ir prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusios Europos temoms.

Esu įsitikinusi, kad „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai yra pasiruošę išbandyti savo galimybes ir pasitikrinti turimas žinias apie Europos Sąjungą. Jei norite dalyvauti, parašykite man el.paštu daivamati@gmail.com arba žinutę per messenger. Suteiksiu jums daugiau informacijos. Galite ir tiesiog jungtis gegužės 8 dieną portale egzaminas.eu. Mokiniams iš anksto registruotis nereikia, tačiau noriu reikia priminti, kad egzamino dieną būtinai pasižymėkite, kuriai mokyklai jūs atstovaujate!

Visus, norinčius pagilinti žinias apie Europos Sąjungą, kviečiame apsilankyti „Europos egzamino“ mokymosi kampelyje https://ec.europa.eu/lithuania/mokymosi-kampelis_lt . Čia pateikiamos nuorodos ne tik į temines interneto svetaines, tačiau ir į viktorinas bei trumpametražius filmus, padėsiančius geriau suprasti Europos Sąjungą. O jeigu jums norisi pasitikrinti žinias apie Europos Sąjungą dar prieš egzaminą, kviečiu jus spręsti „Europos egzamino“ treniruotę https://egzaminas.eu/ .

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Projekto partneriai: LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, „Europe Direct“ informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, Valstybės pažinimo centras ir „Lux Express“. Informacinis partneris – Lietuvos radijas ir televizija.   

Noriu priminti, kad pernai Džiugui labai pasisekė ir jis dalyvavo net respublikiniame ture, laimėjo prizų. Labai gerai išsprendę egzaminą net buvo pakviesti kartu vykti į Europos Parlamentą Strasbūre.

Projekto MEPA vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė