Baigėsi Juventus krepšinio lyga

Nuo rudens vykęs „Umaras-JKL“  turnyras baigėsi. Jame dalyvavo Zarasų sporto mokyklos trenerio Arūno Zavacko treniruojami “Ąžuolo” gimnazijos vaikinai. Penktadienį ir šeštadienį  vyko rungtynės dėl Mažosios ir Didžiosios taurės. Mūsų gimnazistų varžybos penktadienį sukėlė daug aistrų.  Antrajame pusfinalyje tik paskutinėmis sekundėmis komandos kapitono Eimanto Stasiškio mestas taiklus metimas lėmė Zarasų „Ąžuolo“ pergalę 67:65. Beje, nuo pirmųjų minučių Visagino „Centras“ įsiveržė į priekį, tačiau Zarasų ekipos krepšininkai stengėsi labai neatsilikti. Po pertraukėlės agresyviau žaisti pradėjęs „Ąžuolas“  įpusėjus antrajam kėliniui persvėrė rezultatą (28:25) ir toliau diktavo savo žaidimą bei į ilgąją pertrauką žengė pirmaudami  40:30. Trečiajame kėlinyje zarasiškiai stengėsi didinti persvarą, tačiau „Centras“ stengėsi aktyviai gintis ir po trijų kėlinių varžovai labai nenutolo – 59:53. Ketvirto kėlinio pabaigoje visaginiečiai spurtavo ir likus žaisti dvi minutes rezultatas buvo lygus (65:65). Komandos keitėsi netaikliais metimais, tačiau paskutinę sekundę pataikytas tikslus Eimanto Stasiškio dvitaškis išplėšė „Ąžuolui“ pergalę ( Eivinas Bieliauskas ir Pijus Vaitonis po 24, Eimantas Stasiškis 10, Vitalijus Stepas Lysovas 6, Deividas Guogis 2, Ernestas Guogis 1 taškas) bei bilietą į Mažosios taurės finalą, kuriame susitiko su Ukmergės „UJBG II“. Nors „Ąžuolas“ kovodamas čia šeštadienį demonstravo ryžtą, pasivyti varžovų jiems nepavyko. Komanda iš Zarasų antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu – Ernestas Guogis išprovokavo priešininkų pražangą, pelnydamas 2 taškus. „UJBG II“ kontroliavo rungtynes didžiąją kėlinio dalį, bet zarasiškiai nebuvo pasirengę nuleisti rankų. Tiksint paskutinėms ketvirčio minutėms „Ąžuolas“ perėmė iniciatyvą ir sugebėjo sumažinti atsilikimą – 37:46. Deja, po ilgosios pertraukos „UJBG II“ toliau demonstravo kokybišką žaidimą, o Zarasų komandai paskutiniojo ketvirčio pradžia buvo sudėtinga ir nerezultatyvi. Geresnį žaidimą demonstravę ukmergiškiai neiššvaistė susikurto pranašumo ir įveikė varžovus rezultatu  66:81 (Ernestas Guogis 24, Eivinas Bieliauskas ir Pijus Vaitonis po 14, Vitalijus Stepas Lysovas 8, Eimantas Stasiškis 6). Taigi, Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos sportininkai penkti,  o zarasiškių iškovota 6 vieta.

Šeštadienio paskutinės varžybos vyko dėl I  vietos Didžiajame finale, kur kovėsi Utenos „Svirpliai“ (Dauniškio gimnazija) ir Utenos „Žaginynas“ (Adolfo Šapokos gimnazija). I vietą laimėjo „Svirpliai”. Antrieji liko Adolfo Šapokos gimnazistai, kur pasižymėjo 25 taškus pelnęs šapokietis Jokūbas Matijošius, buvęs Zarasų „Ąžuolo” gimnazistas, anksčiau žaidęs ąžuoliečių komandoje. III  vietą iškovojo Švenčionių „Zigmas”, ketvirtieji – rokiškėnai. Snaiperio konkurse dalyvavo ir ąžuolietis Danielius Bobkovas.

Dėkojame Zarasų sporto centrui, jo treneriui Arūnui Zavackui už puikias akimirkas, sporto sirgalių emocijas stebint varžybas, už nuoširdų darbą su mūsų gimnazistais, jų treniravimą ir įkvėptą sportinę dvasią. Kaip pažymėjo varžybų komentatoriai (varžybas buvo galima stebėti youtube bei FB kanaluose), „Ąžuolo” komanda per pastaruosius metus užaugusi ir sutvirtėjusi. Linkime jaunuoliams sėkmės. Dauguma jų – abiturientai.  Jei ir nežengs toliau sporto keliu, tikimės, kad krepšinis nuspalvins jų laisvalaikį.

Pagal juventuslyga.lt informaciją parengė sporto sirgalė, mokytoja Daiva Matijošienė, nuotraukos www.juventuslyga.lt