Dar gali pradėti savanoriauti 2019 metais!

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

JST programa – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val./mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (statusą galite pasitikrinti priimančių organizacijų duomenų bazėje), kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST Pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 40 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba užtikrina galimybę įgyti 0,25 stojamojo balo. Jaunimo savanoriškos tarnybos aprašą galite rasti čia. 

KUR ZARASŲ SAVIVADYBĖJE GALI SAVANORIAUTI?

Šiai dienai Zarasų rajono savivaldybėje akredituotos yra šios organizacijos:

Zarasų jaunimo darbo centras

Zarasų rajono turizmo ir informacijos centras

Zarasų krašto muziejus

Zarasų profesinė mokykla

Zarasų žirgų sporto asociacija

Jeigu šiame sąraše nėra organizacijos, kurioje nori savanoriauti, gali kreiptis į jaunimo reikalų koordinatorę ir ji padės.

KĄ DARYTI JEI NORIU TAPTI SAVANORIU?

Jeigu organizacija, kurioje nori savanoriauti yra sąraše ir nori jau šiais metais pradėti savanoriauti, tuomet reikia užpildyti anketą.

R. Bikulčiaus nuotraukose akimirkos iš JST programos pristatymo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje.