Diskusija apie mus ir klimato pokyčius

Spalio 24-ąją​ minima Tarptautinė klimato kaitos diena. Šia proga visame pasaulyje rengiamos akcijos ir renginiai, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitą, skatinant keisti neatsakingo vartojimo įpročius, taupyti energijos išteklius. Ši diena nebuvo pamiršta ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje.

Jaunimo Europos komandos narė Roberta Oleškevičiūtė susitikime su 2a ir 2b klasių gimnazistais pasakojo, kokia klimato kaita pastebima, kokie galimi pokyčiai, kas daroma Lietuvoje ir pasaulyje. Išklausę pranešimo mokiniai žaidė Kahoot žaidimą. Laimėjo atidžiausi ir greičiausi renginio dalyviai: 2a klasės moksleiviai Dangiras Paliūnis, Agnė Timofejeva ir 2 b moksleivė Adrija Zajančkauskaitė.

Po to renginį pratęsėme diskusija, kokią įtaką klimatui galime daryti kiekvienas, kaip elgtis, kad mūsų vaikams dar liktų pasaulis, kuriame būtų įmanoma gyventi. Klimato kaita – tai neabejotinai viena ryškiausių problemų, su kuria žmonija susiduria XXI amžiuje. Šis reiškinys, atsiradęs dėl intensyvios žmogaus veiklos. Degindama iškastinį kurą, kirsdama atogrąžų miškus ir užsiimdama gyvulininkyste, žmonija vis labiau veikia klimatą ir vidutinę atmosferos temperatūrą. Kasmet žmogus į atmosferą išmeta milžiniškus šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius, taip spartindamas visuotinio atšilimo procesą. Įdomu, kad pasauliniai įvykiai koreguoja požiūrį į klimato kaitą. Deja, vykstant karui šios problemos pamirštamos, tenka rūpintis išgyvenimu.

MEPA vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė, nuotraukos autorės