Europa – tai vienybės simbolis

(papildyta 2017-05-18)

Europos diena kasmet suvienija mokyklas, miestus bei šalis. Ši diena Europos Sąjungoje švenčiama kiekvienais metais gegužės 9 dieną.
Šiais metais Europos dieną mes paminėjome ir gimnazijoje. Visų pirma, mokyklos mokiniai turėjo atlikti kūrybinę užduotį. Ją mums paskyrė lietuvių kalbos mokytoja Daiva Matijošienė. Mums reikėjo namuose parengti plakatus apie Europos Sąjungos šalis. Man reikėjo pasidomėti mūsų kaimyne – Lenkija. Darbas buvo įdomus. Turėjau galimybę prisiminti garsius Lenkijos poetus, rašytojus, muzikantus bei LDK ir Lenkijos pasirašytą sutartį – Liublino uniją. Šiais spalvingais ir įdomiais plakatais papuošėme kabinetų duris mokykloje. Dabar laukdami pamokų galime pasidomėti kitomis šalimis. Šią dieną ne tik domėjomės šalimis, bet ir galėjome parodyti savo žinias mūsų mokykloje vykusiame Europos egzamine. Daugelis dalyvių liko patenkinti savo žiniomis. Bendraklasis Ernestas laimėjo pirmąją vietą ir netrukus vyks į konkursą Vilniuje. Taigi, mūsų mokykla prasmingai paminėjo šią šventę.
Dieną tęsėme Zarasų miesto viešojoje bibliotekoje. Kartu su klase bei kitais gimnazijos mokiniais dalyvavome renginyje šiai dienai paminėti. Renginį pradėjo administracijos direktorius Ramūnas Keršys ir Zarasų miesto meras Nikolajus Gusevas. Jie pasveikino jaunimą ir Lietuvą su šia vienybės diena. Vėliau jų vietą užėmė Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. Ji mums pasakojo apie Europos Parlamento veiklas, kalbėjo apie naująjį Prancūzijos prezidentą, uždavinėjo klausimus, už atsakymus dalino prizus. Parlamentarė mus skatino dalyvauti „Erasmus“ programose. Ji pasakojo apie skiriamas lėšas iš Europos Sąjungos bei paminėjo Parlamento frakcijas. Taip pat mus skatino mokytis Europos šalių kalbų, nes tada mes galėsime laisvai keliauti ir bendrauti. Ši moteris pati moka tris kalbas ir dar truputį pramokusi prancūzų kalbą. Vėliau ją pakeitė Agnė Gleveckaitė iš Užsienio reikalų ministerijos. Ji mums pristatė pranešimą apie Lietuvos ir Europos Sąjungos bendravimą. Renginį užbaigė perkusininkai su Afrikos būgnais. Jiems grojant bibliotekos kiemelyje buvo dalinama kareiviška košė ir arbata. Manau, jog ši diena buvo labai šauni.
Apibendrindama noriu pasakyti, jog tokie renginiai išties vienija žmones ir primena jiems, kokia stipri yra Europos Sąjunga ir kokia mums svarbi Taika.

Austėja Matiukaitė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos II b klasės mokinė
Nuotraukos Viktorijos Narbutaitės

20170518