Europos dienai ir rinkimams į EP artėjant

Šiemet sukanka 15 metų, kaip Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Be to, šiemet vyks rinkimai į Europos Parlamentą. Kadangi mūsų gimnazija trečius metus įsitraukusi į projektą „Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės“, todėl kalbėti apie Parlamentą prieš rinkimus reikia daug. Balandžio ir gegužės mėnesiais mūsų komanda suplanavo daugybę veiklų, skirtų šioms progoms.

Labai norėtume, kad į su Europos Parlamento veikla susijusius renginius įsitrauktų kuo daugiau moksleivių. Žinoma, itin svarbu šviesti 18 metų sulaukusius moksleivius, kurie jau dalyvaus rinkimuose gegužės 26 dieną. Tai visi abiturientai ir vis didėjanti 3 gimn.klasės moksleivių grupė. Bet ir kiti mokiniai apie EP svarbą gali kalbėti namuose ir didinti tėvų susidomėjimą, gilinti jų žinias.

Šįsyk aktų salėje abiturientai – MEPA projekto ambasadoriai – Gabrielė Šakalytė, Nikolė Vavinskaitė, Kristė Maldauskaitė, Kostas Zakarauskas, Ernestas Šaltys, Liepa Dainytė ir Viktorija Narbutaitė pasakojo apie ankstesniais metais atliktus darbus. Buvo pristatyta Euroscolos veikla, pasiruošimas šiam konkursui, jo galimybės. Gabrielė ir Nikolė pasakojo, kaip tai vyksta, kiek darbo reikia įdėti, kiek reikia žinoti. Beje, Nikolė sukaupė tiek žinių, kad šiemet dalyvavo Eurodebatuose. Nugalėjusi mieste, ji labai sėkmingai dalyvavo finaliniame etape ir užėmė 5 vietą. Kristė ir Kostas akcentavo, kaip jie pernai vedė pamokas, ko išmoko, kaip sekėsi. Beje, šiemet pirmoji vesti pamokas apie EP pradės Aistė Šakalytė. Liepa su Viktorija parodė filmuką apie kelionę į Strasbūrą, pasakojo įspūdžius. Jaunimo Europos Komandos narys Ernestas pristatė šios komandos darbus, pakvietė įsilieti į jaunimo komandos darbą.

Taigi, kviečiame visus dalyvauti jaunųjų ambasadorių organizuojamose veiklose ir labai aktyviai ruošti rinkimams į EP.

Vyriausia projekto ambasadorė Daiva Matijošienė. Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus