Europos dienai skirta savaitė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje

Sveikiname europiečius su Europos diena! Gegužės 9-ąją atšilo oras, pagerėjo nuotaika. Jau antrus metus šiai progai skirtus renginius minime, Europos dieną švenčiame netradiciškai. Kad dirbant nuotolyje būtų įdomu, stengiamės organizuoti įvairių veiklų. 2a klasės moksleiviai kelias dienas pristatinėjo pranešimus įvairiomis aktualiomis temomis, žaidė Kahoot žaidimus, Jaunimo Europos komandos narė Emilija Račkauskaitė vedė pamokas, skirtas supažindinti su Europos Žaliuoju kursu, diskutavo su gimnazistais aktualiomis visai ES temomis. Moksleiviams svarbu ir įdomu išsakyti nuomonę apie skiepus, medicinos apsaugą, judėjimo laisvės ribojimą, programėles, nustatančias kontaktą su sergančiuoju, ekonomikos krizę. Taip ugdoma atsakinga nauja karta.

Daugiausiai dėmesio sulaukė gegužės 7 –ąją vykęs Europos egzaminas, kurio klausimai buvo labai įvairūs (matematiniai uždaviniai iš ES aktualių datų, aptartos jaunimui aktualios galimybės, Europos Sąjungos veikimas, institucijos, istorija, pateikta įdomybių apie ES, klausta apie Ekonomikos gaivinimo planą ,,Next Generation EU” bei Žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, Europos sveikatos sąjungą,  piliečių galimybes, demokratiją,  konferenciją dėl Europos ateities). Geriausiai egzaminą išsprendė 3b klasės moksleivis Tadas Gaidelis.

Po egzamino šventinį savaitgalį moksleiviai pasinaudojo proga pasižiūrėti LUX apdovanojimui nominuotus filmus. Europos Parlamento ir Europos kino akademijos įsteigtas LUX Europos publikos kino apdovanojimas teikiamas filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę. Šiuo apdovanojimu siekiama paskatinti viešas diskusijas apie Europos integraciją ir palengvinti Europos filmų sklaidą Europos Sąjungoje. Taigi moksleiviai yra tiesiogiai įtraukiami renkant nugalėtoją. Peržiūrėjome tris nominuotus filmus – „Dar po vieną“, „Kolektyvas“ ir „Kristaus kūnas“, išsakėme savo nuomonę apie jų tematiką, aktualumą, diskutavome apie tai, kas šokiravo ir stebino. Mokiniai sutarė, kad Europos kinas yra ypatingas, temos netikėtos, siužeto vingiai nenuspėjami.

Gegužės 11 d. dar dalyvausime Zarasų viešosios bibliotekos organizuojamose veiklose: rungsimės interaktyviame žaidime apie ES, vaikščiosime žvaigždžių alėjoje, pasidomėsime svarbiausiomis ES datomis.

Renginių savaitė, tikimės, padeda ugdyti pilietišką, neabejingą, atsakingą jauną žmogų, suvokiantį, kad reikia domėti ir aktyviai dalyvauti savo gyvenime.

Projekto MEPA vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė

Nuotraukos autorės ir Vitalijaus Roliko