Europos dienos šventė gimnazijoje

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai ir mokytojai kasmet trankiai švenčia „Europos dieną“. Pernai svečiuose turėjome grupę „SPURR“, X faktoriaus laimėtoją, iš Ignalinos; šiemet koncertu pradžiugino mūsų gimnazijos grupė „KINTRO“ (Amanda, Airinga, Dovydas ir Natas), kuri šventę pradėjo sugrodama Europos himną.

Nors švenčiame ir 20 metų sukaktį Europos Sąjungoje minime jau daugiau nei savaitę, pačią gegužės 9-ąją buvo parengta intensyvi programa. Muzikinė pertrauka apie Euroviziją (visiems daug džiaugsmo teikia Lietuvos komandos patekimas į finalą) nuteikė smagiai: moksleiviai klausėsi muzikos ir atsakinėjo į klausimus. Net 3 grupės surinko maksimalų taškų skaičių ir gavo prizų su ES ar EP simbolika. Rimčiausia dalis – projekto „Atgal į mokyklą“ svečiai    – Užsienio reikalų ministerijos ambasadoriai Aušra ir Darius Semaškos (  ambasadorė ypatingiems pavedimams klimato ir saugumo politikos klausimais bei ambasadorius ypatingiems pavedimams hibridinių grėsmių klausimams). Svečiai labai įdomiai pasakojo apie ES svarbą Lietuvos šiandien, NATO darbo ypatumus, klausinėjo, kas moksleiviams aktualu, atsakė į klausimus. Beje, su dideliu džiaugsmu stebėjo grupės „KINTRO“ koncertą.

Didelio susidomėjimo susilaukė tinklinio varžybos, skirtos Europos Sąjungos 20- mečiui. Komandas dėl lyčių lygybės turėjo sudaryti ir merginos, ir vaikinai. Smagu, kad jaunieji MEPA ambasadoriai ir fizinio lavinimo mokytojas R.Tuzikas sutiko organizuoti šias varžybas.

Visą dieną sprendėme Europos egzaminą, pasitikrinome savo žinias. Jam pasiruošti su jaunaisiais ambasadoriais parengėme daug informacinių stendų, į II aukšto koridorių iškėlėme lentyną su literatūra. Geriausiai egzaminą išlaikę (1a klasės moksleiviai Augustinas Pupelis, Lėja Zajančkauskaitė, Goda Borodulina bei 3b klasės Austėja Subatytė, Emilija Šeikytė ir kt.) gavo JEK narės Robertos Oleškevičiūtės suorganizuotų ir atsisiųstų prizų su ES ar EP įvairia atributika.

Mano auklėtinių, 1a klasės moksleivių, laukė darbinga diena. Gegužės 9 dieną, 9 valandą, visose miesto ugdymo įstaigose (mokyklėlėje „Lakštingala“, „Santarvės“ pradinėje mokykloje, Pauliaus Širvio progimnazijoje ir savo gimnazijoje) jie vedė pamokas apie Europą, Europos sąjungą, jos vertybes, kalbas ir kt. Moksleiviai patys turėjo susitarti su mokytojais, apgalvoti pamokos eigą, parinkti tinkamos medžiagos, paruošti žaidimų ir t.t. Dėkojame visų įstaigų administracijoms, geranoriškai priėmusioms gimnazistus ir pasitikėjusioms jais, kas benutiktų. Kviečiu pamokų ir kitų veiklų akimirkomis pasidžiaugti nuotraukose.

Projekto MEPA vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė

Nuotraukos Manto Dainio