Europos idėjos ir vertybės

Gegužės 12d. Zarasų  viešojoje bibliotekoje vyko renginys, skirtas Europos dienai. Renginys prasidėjo, kai Šaulių kuopos „Vytis“ šauliai įnešė ES vėliavą, skambant Europos Sąjungos himnui, vėliaus – renginio vedėjų, 1b klasės moksleivių Robertos ir Adrijos, mero Nikolajaus Gusevo, liberalo Kęstučio Stankevičiaus sveikinimais. Gimnazistai atvyko pasiklausyti istoriko, Seimo nario Valdo Rakučio pranešimo „Europos civilizacijos kilmė, idėjos ir vertybės“. Trumpą padėkos žodį tarė ukrainietė Julija, papasakojo, kaip ji jaučiasi, kuo gyvena, kaip jai gera mūsų šalyje ir kokia svarbi yra Taika.

Antroji dalis – 1a ir 1b klasių gimnazistų projektų apie teritoriškai artimiausias Europos Sąjungos šalis. Visus sužavėjo labai dinamiškas ir originalus 1a klasės mokinio Antono kalbėjimas. Moksleiviai stengėsi originaliai pateikti vieną valstybę. Pavyzdžiui, Dangiras su Matu per vokiškus automobilius atskleidė Vokietiją, o Švedijos plakatas perteiktas per Astridą Lindgren ir spalvotąjį Stokholmą.

Kita renginio dalis skirta madų šou iš antrinių žaliavų „Antrasis gyvenimas“. Madas demonstravo ir pristatė mūsų „Ąžuolo“ gimnazijos 1a klasės merginos Anastasija, Greta, Paulina ir Agnė. Labai gražūs drabužiai padaryti iš agroplėvelės, šiukšlių maišų, kaukių, bulvių traškučių pakelių ir kitų atliekomis virstančių daiktų. Donata ir Valerija pasidomėjo, per kiek laiko suyra šitie daiktai, kaip teršia aplinką. Moksleivių sukurti drabužiai labai visus nustebino ir sudomino.

Šventę baigėme fotosesija ir padėkomis. Labai graži nuotrauka nuo stogo, kur sustojome į skaičių 18, simbolizuojantį Lietuvos buvimą Europos Sąjungos gretose. Smagu švęsti tokį gražų Taikos laikotarpį ir niekada nenorėtume būti okupuoti ir palaužti.

Informacija apie renginį iš 1a ir 1b klasių moksleivių recenzijų, nuotraukos Inesos Dumbravienės