Europos kalbų diena

Europos kalbų diena – rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Mūsų gimnazijoje ji švenčiama kasmet. Tai tradicinis renginys. Smagioji jo dalis – muzikinė pertrauka. Mokinius dainuoti ispanų, italų, anglų, vokiečių ir kitomis kalbomis išmokė mokytojas G. Gasparavičius. Itin prajuokino itališka „O sole mio“ ir naujai sukurtas 3 klasės smagusis gimnazistų ansamblis. Šiemet smagintasi neformalioje valgyklos aplinkoje.

2022 m. – Europos jaunimo metai! Europos Sąjunga jauniems žmonėms suteikia daugybę galimybių keliauti, pažinti, mokytis ir sužinoti. Lietuvių liaudies išmintis sako: „Ką jaunas išmoksi, visą amžių žinosi“. Atvira anglų kalbos mokytojos A. Pledienės pamoka 2 gimnazijos klasėms ir skatino plėtoti ar apmąstyti tokias kompetencijas, galimybes. Anglų kalbos gebėjimas – kaip raktas į bendravimą su visu pasauliu. Apie IELTS egzamino galimybes ir jo svarbą, vasaros studijas Anglijoje, bendravimą su visu pasauliu ir kelionės įspūdžius pamokoje anglų kalba pasakojo abiturientė Silvija Černiauskaitė.

Tiems patiems antrų klasių gimnazistams JEK (Jaunimo Europos komanda) narė Roberta Oleškevičiūtė mokytojos Daivos Matijošienės pamokoje apie Europos Sąjungą, Europos Parlamentą, žaisdama protmūšį, pasakojo apie jaunam žmogui aktualius dalykus, plėtė akiratį. Juk kalbų mokymasis naudingas tiek jauniems, tiek vyresniems – niekuomet nebūsite per senas išmokti kalbą ir pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis. Net ir keli užsienio kalbos žodžiai ar žinios apie pasaulį suteiks jums galimybę surasti naujų draugų ir praplėsti akiratį.

Tradiciškai dieną užbaigia renginys neseniai į gimnaziją atvykusiems pirmos klasės gimnazistams. Smagioji dienos dalis- protmūšis „Ką ir kiek mokiniai žino apie Europos šalis ?“  Protmūšį vedė 3 a klasės gimnazistės Eglė Panavaitė, Ieva Stankevičiūtė ir Vakarė Šablinskaitė . Renginį organizavo anglų kalbos mokytojos Anna Puzhene, Aurelija Pledienė, Laurina Čižikienė. Dienos renginiai, veiklos, atviros pamokos absoliučiai atitinka ES šūkį „Suvienijusi įvairovę“. Tik labai skirtingi, laisvi, neribojami jokių diktatorių mes galime įdomiai ir kokybiškai gyventi, plačiai mąstyti ir tobulėti.

Projekto Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė. Nuotraukos autorės ir Aurelijos Pledienės