Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 d. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje vyko jau tradicija tapęs renginys, skirtas Europos kalbų dienai paminėti. Nuo 2001 metų vykstanti iniciatyva skatina kalbų mokymosi įvairovę, ypač regionų ir tautinių mažumų kalboms skatinti. I ir II gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje, kurį sudarė trys dalys. Pirmojo turo metu buvo pateikiami įdomūs ir naudingi klausimai, skatinamas mąstymas, darbas grupėse. Trečiąjį turą sudarė trumpi video filmukai, kuriuose tiek lietuviškai, tiek anglų, vokiečių ir kitomis užsienio kalbomis buvo užduodami klausimai, o vėliau – jie aptariami. Pirmąją vietą užėmė komanda „Be minuso”, surinkusi 31/40 taškų. Tai 1a klasės komanda. Antra vieta atiteko „Europiečiams”, o trečia „Giliukams”. Visoms komandoms įteiktos saldžios dovanos.

Likusią renginio dalį vyko diskusija apie ES. Visi mokiniai buvo kviečiami skanuoti QR kodus ir dalintis savo nuomone bei supratimu, kaip jie įsivaizduoja Europos Sąjungą. Kiek vėliau peržiūrėjome interaktyvųjį vaizdo klipą apie ES dabartinę padėtį, naujųjų metų rezoliucijas, vertybes, aktualiausią informaciją. Tie, kurie aktyviai diskutavo šia tema, buvo apdovanoti Europos Komisijos knygelėmis.

Tik šiemet į gimnazistų gretas įsijungę 1a klasės mokiniai parengė informaciją apie 27 Europos Sąjungos valstybių kalbas, domėjosi šitomis šalimis. Informacija eksponuojama II aukšte. O kasmetinė linksmoji dalis – tai muzikos mokytojo Gražvydo Gasparavičiaus paruošti moksleiviai, kurie linksmosios pertraukos netradicinėje erdvėje metu dainavo įvairiomis kalbomis.

Jaunimo Europos komandos narė, jaunoji MEPA ambasadorė Roberta Oleškevičiūtė. Nuotraukos Aurelijos Pledienės, Daivos Matijošienės