Gabija jau antrus metus pakviesta ruoštis tarptautinei filosofijos olimpiadai

Lietuvos mokinių filosofijos olimpiada vyksta trim etapais. Pirmajame, rajoniniame, olimpiados etape dalyvavo 12 Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių. Jie rašė filosofinį esė, kuris gimsta perskaičius ir apmąsčius filosofinius tekstus, turėjo užbaigti mintis ir priskirti jas kuriam nors filosofui, perskaityti ir apmąstyti Sigito Parulskio eilėraštį bei atsakyti į religijos filosofijos klausimus. Į respublikinės filosofijos olimpiados pirmą etapą buvo išsiųsti keturi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių darbai. Kovo mėnesį įvyko respublikinės Lietuvos mokinių filosofijos olimpiados antras turas, į kurį vardiniu sąrašu buvo pakviesti 37 Lietuvos moksleiviai. Tarp jų – keturi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai. Kompetentinga vertintojų komisija akcentavo aukštą pasiruošimo lygį ir filosofinių klausimų išmanymą. Balai buvo skaičiuojami šimtosiomis dalimis.
Kiekvienas iš pakviestų dalyvių turi savitą braižą. Andrius Nastajus – psichoanalitikos žinovas. Jis, būdamas vienuoliktoku, ruošė užduotis respublikiniam 9-10 klasių mokinių etikos konkursui. Paula Dzhakhyia – atstovauja politinės filosofijos kryptį. Simona Biveinytė – klasikinės filosofijos atstovė. Gabija Jegorova jau antrus metus iš eilės pasiekia aukštų rezultatų ir patenka į geriausių Lietuvos mokinių filosofijos olimpiados penkioliktuką. Ji yra apdovanota Lietuvos respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštais. Šie laimėjimai jai suteikė teisę dalyvauti atrankoje į tarptautinę filosofijos olimpiadą, kuri šiais metais vyks Juodkalnijoje. Linkime Gabijai sėkmingo pasiruošimo ir patekti į tarptautinį olimpiados etapą, kuriame filosofiniai esė rašomi anglų kalba.
Šie laimėjimai nebūtų įmanomi be mokinių tėvų. Dėkojame: Gediminui Biveiniui, Daliai ir Jonui Nastajams, Larisai Jegorova, Ligitai ir Kakhaberui Džachijoms.
„Filosofija moko veikti, o ne šnekėti, ir reikalauja, kad kiekvienas gyventų pagal jos taisykles, kad gyvenimas nesiskirtų nuo žodžių. Seneka“

Etikos ir filosofijos mokytoja Jelena Maskalenko
Nuotraukos autorės

20180328