Gimnazijos krepšinio 3×3 varžybos

Gimnazijos kalėdiniame atvirame krepšinio 3×3 turnyre, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejui, vyko lapkričio- gruodžio mėnesiais. Norą dalyvauti jame pareiškė 5 gimnazijos komandos „Trispalvė”(kapitonas S. Prokofjevas), „Šokos (kapitonas A. Ponyčius), „Šortininkai” (kapitonas A.Šablinskas), „Taika” (kapitonas L.Laipčius), „Arūnas ir ko” (kapitonas A. Kochanka) ir būsimieji gimnazistai krepšininkai „Turbo”(kapitonas E. Guogis) iš P.Širvio progimnazijos. Varžybos pagal pačių dalyvių pageidavimus, vyko vienoje grupėje trimis etapais. Pirmame etape, buvo žaidžiamas I ratas. Žaidimo laikas 10 min. Antrame etape, buvo žaidžiamas II ratas. Žaidimo laikas 10 min.  Sužaidus antrajį etapą paaiškėjo keturios komandos, kurios iškovojo teisę kovoti dėl nugalėtojo vardo trečiajame etape. Trečiajame etape buvo rungtyniaujama olimpine sistema. Pusfinaliuose buvo žaidžiama iki 2 pergalių. Žaidimo laikas 10 min. I pusfinalyje susitiko „Arūnas ir ko” (kapitonas A.Kochanka) ir ‘Trispalvė” (kapitonas S.Prokofjevas) komandos. Susitikimą 2:0 laimėjo ir į finalą pateko „Arūnas ir ko” komandos krepšininkai. II pusfinalyje susitiko „Šortininkai” (kapitonas A.Šablinskas) ir „Taika” (kapitonas L.Laipčius) komandų sportininkai. Šioje įtemptoje dvikovoje 2:1 laimėjo ir į finalą pateko „Taika” komandos sportininkai. Mažajame finale dėl trečiosios vietos susitiko pusfinaliuose pralaimėjusios komandos – „Šortininkai” ir „Trispalvė” komandų sportininkai. Buvo žaidžiama iki 2 pergalių. Žaidimo laikas 10 min. Šioje dvikovoje 2:0 stipresni buvo „Šortininkai” komandos nariai. Šioje komandoje žaidė – A. Šablinskas, D. Kavaliauskas, A. Šakalys, A. Skrindžiauskas, D. Ragėnas. „Trispalvė” komandoje žaidė – S. Prokofjevas, E.Andriuškevičius, L. Mačiulis.
Didžiajame finale susitiko pusfinaliuose laimėjusios komandos – „Arūnas ir ko” ir „Taika”. Buvo žaidžiama iki 2 pergalių. Žaidimo laikas 10 min. Netruko intrigos ir emocijų ir šiame susitikime. Pirmajį susitikimą laimėjo”Taika”, antrajį „Arūnas ir ko” sportininkai. Tad prireikė trečiojo susitikimo. Įtemptoje dramatiškoje , kupinoje emocijų dvikovoje pergalę ir tuo pačiu nugalėtojo vardą iškovojo „Taika” komandos krepšininkai, kurių gretose žaidė – L.Laipčius, A.Prokofjevas, G.Račkauskas. „Arūnas ir ko” komandos sudėtyje žaidė – A.Kochanka, T. Andrijauskas, M. Bendzelauskas, K. Dieninis.
Komandos prizininkės iškovojo teisę ginti gimnazijos vardą mokyklų žaidynių rajoninėse krepšinio 3×3 varžybose. Visos jos buvo apdovanotos diplomais. Diplomai įteikti ir geriausiai pasirodžiusiems jauniesiems „Trispalvė” komandos krepšininkams.  Dėkoju ir savanoriams L. Vietrinytei, K.Dimitravičiui, S, Skusevičiūtei, E. Andriuškevičiui, A. Kochankai ir kitiems, padėjusiems pravesti atvirą kalėdinį krepšinio 3×3 turnyrą, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejui. Dėkoju ir visiems krepšinio varžybų mėgėjams, kurie, išbandė savo jėgas, pasisėmė patirties, prasmingai praleido pertraukas, laisvalaikį. Laimingų Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų.

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas Algirdas Buičenka
Foto S.Skusevičiūtės ir K.Dimitrevičiaus

20171208