Gimnazijos pastato sukaktis

2018 m. paminėjome Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos šimtmetį. Manau, kad nedaugelis žino, kuo mūsų mokyklai svarbi kovo 20-oji diena. Tą dieną, prieš 48-rius metus, mokykla įsikėlė į dabartinį pastatą.

 Gimnazijos pastatą suprojektavo tuometinis Miestų statybos projektavimo institutas, buvęs pavaldus LSSR Ministrų tarybos statybos reikalų komitetui. Projektavimo darbus LSSR švietimo ministerijos užsakymu 1966 m. atliko minėtojo instituto respublikinio skyriaus miestų planavimo ir užstatymo dirbtuvė (projekto autoriai  A. Jasinskas,K. Laurikietis). 1966 m. lapkričio 25 d. projektą patvirtino Zarasų rajono architektas. Pagal projektą vidurinė mokykla buvo paskaičiuota 1072 mokiniams, bendrabutis-120 . Tai nebuvo tipinis projektas, tai buvo minimalistinės stačiakampių prizmių dermės projektas, akcentuojantis paprastumą, pigumą ir funkcionalumą.

1967 m. gegužės 20 d. padėtas kertinis akmuo, simbolizavęs  naujų mokyklos rūmų statybos pradžią. Statybos darbai pareikalavo apie 1 mln. rublių. Įkurtuvės švęstos 1971 m. kovo mėn. 20 d. Į naująjį pastatą atėjo  998 mokiniai, 55 mokytojai. Mokykloje buvo įrengtos 29 klasės, 13 kabinetų.

                      Iš buvusios mokinės Birutės  Bazarienės (Mikalauskaitės) atsiminimų: ,,1971 metais atėjau į mokyklos pirmąją klasę. Mes buvome pirmieji pirmokai naujajame pastate. Didžiulis dėmesys buvo skiriamas tvarkai ir švarai.  Mokykloje turėjome persiauti šlepetėmis, kad nebraižytume grindų ir sienų. Šlepetės  negalėjo būti  guminiais padais, o tais laikais gauti tinkamas buvo didelė problema – deficitas.  Man tėvai tinkamas šlepetes  nupirko, bet jos buvo labai negražios. Deja, teko nešioti.

2018 m. lapkričio viduryje minėjome Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos šimtmetį. Paklausus XX a. 8-9 dešimtmečių abiturientų, kaip jiems atrodo dabartinės gimnazijos erdvės, dažniausiai pasigirsdavo atsakymas: ,,Iš esmės nieko naujo…“

2019 m. savivaldos rinkimuose rajono politinės partijos ir meras įsipareigojo ,,atnaujinti Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnaziją“, ,,atlikti jos vidinę renovaciją“. Taigi, per artimiausius mėnesius laukiame konkrečių darbų.

Rimantas Bazaras