Gimnazistai susitiko su Zarasų Jaunimo reikalų koordinatore

Kovo 26 dieną susitikti su gimnazistais atvyko Zarasų Jaunimo reikalų koordinatorė (JRK) Aksana Vorobjova ir savanoris iš Italijos Francesco Farinella. Aksana, buvusi gimnazijos mokinė, pasakojo, kad Jaunimo reikalų koordinatorius savivaldybėje – tai tarpininkas tarp savivaldybės politikų, tarnautojų bei jaunimo. Todėl ji kvietė gimnazistus bendrauti, reikšti savo idėjas, kalbėti apie problemas bei iššūkius ir kartu juos spręsti. Mokiniai išgirdo, ką jau Aksanai pavyko nuveikti ir kokie ateities planai.
Atliktų darbų sąraše: bendradarbiavimas su Jekabpils savivaldybės (Latvijos Respublika) jaunimo reikalų koordinatore ir jaunimu, su Alytaus atvira jaunimo erdve; suorganizuota ir dalyvauta Savivaldos dienos renginyje jaunimui, mokymuose jaunimui „Demokratijos paieškos“, pirmuosiuose Zarasų jaunimo apdovanojimuose, „Nepamiršk parašiuto“ projekte.
Koordinatorė pasidalino ir viena iš svarbiausių žinių jaunimui – Zarasuose ruošiamasi naujo atviro jaunimo centro atidarymui. Aksana pakvietė jaunimą prisidėti prie jiems skirtos erdvės įkūrimo.
Vėliau Aksana pristatė savanorį Francesco Farinella, kuris savanoriauja Zarasų viešojoje bibliotekoje pagal Erasmus+ programą. Francesco atvyko iš Piza miesto, Italijos. Jis pasidalino savo istorija, kaip ir kodėl pradėjo savanoriauti, kokią turi savanorystės patirtį. Francesco pasakojo apie savo šalį, pasidalino įspūdžiais iš kitų aplankytų šalių, norinčius sužinoti daugiau, o gal ir pasimokyti italų kalbos, kvietė apsilankyti Zarasų viešojoje bibliotekoje.

Janina Dobrovolskienė, Aksana Vorobjova
Nuotraukos Aksanos Vorobjovos

20180329