Gimnazistų išvykos įspūdžiai

„Ir šiemet lankėmės Vilniaus knygų mugėje. Žinoma, pamatėme daug įdomių knygų, sutikome ir jų autorių bei muzikos atlikėjų. Tačiau pagrindinis šių metų mugės akcentas – 700-ąjį Gimtadienį švenčianti mūsų sostinė, tad vyko daug įvairių edukacijų, susijusių su Vilniumi.“  (Taja Mickevičiūtė Ib kl.)

„Į knygų mugę važiavome puikiai nusiteikę. O dar linksmiau pasidarė, kai mokytoja pranešė, kad bus Juozo Gaižausko knygos „Pasibaidęs Dievo žirgas“ pristatymas. Jau žinojau, kad vėl išgirsiu nuostabių Emilijos Latėnaitės fleitos melodijų ir dainų. Po pristatymo pavyko nusifotografuoti su aktore, ji labai apsidžiaugė išgirdusi, kad esu iš jai taip brangių Zarasų. O tada skubėjau nusipirkti J.Gaižausko knygos, kurią man, kaip sakė pati Emilija, „Juozas pasirašys savo kairiąja ranka.“ (Kamilė Gimbickytė Ib kl.)

„Knygų mugėje – gausybė žymių žmonių, parodų, stendų, knygų, žaislų, veiklų, muzikos albumų. Su draugais dalyvavome įvairiose veiklose. Vienas įsimintiniausių įspūdžių – užsidėjęs virtualios realybės akinius patyriau Dainų šventės atmosferą. Ši išvyka buvo puiki, tikiuosi čia vėl apsilankyti ir kitais metais.“ (Mantas Jakseboga Ib kl.)

„Knygų mugėje susipažinome su naujausiomis knygomis, įsigijome norimų. Muzikos salėje buvo smagu sutikti daug žinomų muzikos atlikėjų, pasiklausyti muzikos. Man labai patiko vaikų knygų salėje: pamačiau, kaip galima naujam gyvenimui prikelti suplėšytas senas knygas, jos dar buvo puošiamos pradinukų piešiniais, aplenkiamos rožiniu popieriumi, o norintieji galėjo paaukoti vaikams su negalia. Knygų mugėje visada smagu, vyksta daug įvairių renginių, susitikimų su rašytojais.“ (Kamilė Dimitrevičiūtė Ib kl.)

„Išvyka į Knygų mugę kasmet man palieka daug gražių įspūdžių ir nuolat leidžia pamatyti naujas Vilniaus spalvas. Rašytojai, dainininkai, begalė įdomių veiklų ir knygų, ir skanus maistas (ypač „Bebro“ bynai).“ (Patricija Šafronaitė Ib kl.)

„Knygų mugė nudžiugino knygų gausa. Kaip mėgstantis skaityti žmogus galiu pasakyti, jog mugės atmosfera nuostabi. Buvo įdomu pažiūrėti, kokios Lietuvoje leidžiamos knygos. Liūdna, kad negaliu jų perskaityti lietuviškai (tikiuosi, nors porą būtinai perskaitysiu ateityje – negaliu praleisti tokios galimybės). Tačiau vienas stendas mane išgelbėjo – esu dėkinga, kad neišvykau į Zarasus tuščiomis rankomis – įsigijau dvi knygas savo gimtąja ukrainiečių kalba ir jas dabar skaitau. Į Vilnių norėčiau nuvažiuoti dar kartą – tikiuosi geriau pažinti šį gražų miestą.“ (Mariia Kalinina Ib kl.)

Įspūdžius užrašė mokytoja Gitana Kavaliauskaitė, nuotraukos Kamilės Gimbickytės ir Patricijos Šafronaitės