Grand Prix – vėl Zarasuose

Jau 12-ąjį kartą suskambo Panevėžio muzikinio teatro erdvės – lapkričio 17-ąją kuriančius, dainuojančius, muzikuojančius Lietuvos mokyklų ir gimnazijų moksleivius sukvietė Elenos Mezginaitės XII Lietuvos moksleivių dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mano senas drauge…“. Dvyliktąjį kartą Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos,  Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos ir Panevėžio muzikinio teatro organizuotame nacionaliniame renginyje  šiemet dalyvavo  jaunieji dainų autoriai ir atlikėjai iš Vilniaus, Molėtų, Panevėžio, Kauno, Zarasų. Vienas esminių festivalio-konkurso leitmotyvų – žinia jaunimui apie Elenos Mezginaitės kūrybos savitumą, priminimas apie iškiliausią Aukštaitijos regiono poetę, kritikų vertinamą kaip europinio lygio poezijos kūrėją. E. Mezginaitė tapo įkvėpimo šaltiniu ne vienam dainų autoriui ir atlikėjui. Jos tekstus savo dainoms rinkosi kompozitoriai Laimis Vilkončius, Alvydas Jegelevičius, roko grupė „Hiperbolė“, dainininkas Kastytis Kerbedis, dainuojantys aktoriai Vladas Bagdonas, Kristina Kazlauskaitė, „Keistuolių teatras“, vienas iš šio žanro pradininkų Alfredas Kukaitis ir kt. Šiame konkurse leidžiama atlikti tik autorinę muziką, vienas autorinis muzikos kūrinys turi būti sukurtas poetės Elenos Mezginaitės tekstu.

Panevėžio muzikiniame teatre tądien prasidėjusį visų dainų autorių ir atlikėjų konkursinį koncertą vertino kompetentinga komisija. Jos pirmininkas – vienas iš dainuojamosios poezijos žanro pradininkų Lietuvoje bardas Virgis Stakėnas, nariai: projekto sumanytojas Arnoldas Simėnas, Vytauto Žemkalnio gimnazijos muzikos mokytoja Renata Karašienė, poetės dukra Mėta Kvetkienė, dailiųjų amatų įmonės „Midenė“ direktorė Nomeda Žegulienė.  

Mūsų gimnazijos abiturientė Airinga Šapalaitė už autorines dainas  „Užmirštoji taurė“ (žodžiai P. Širvio) ir „Skardis“ (žodžiai E. Mezginaitės) pelnė laureato diplomą ir II-ąją vietą „Už profesionalų atstovavimą dainuojamosios poezijos žanrui“. Emilijos Vaitkutės, Emilijos Venediktovaitės ir Adrijos Zavackaitės trio už autorines dainas „Nežiūrėk, nežibėk“ (žodžiai P. Širvio) ir „Ramybės duok“ (žodžiai E. Mezginaitės)  iškovojo  I-ą vietą ir laureato diplomą už Elenos Mezginaitės poezijos muzikinę interpretaciją. Negana to, komisija šiam gimnazijos merginų trio skyrė Didįjį prizą (Grand Prix), teikiamą absoliučiai geriausiam tų metų konkurso atlikėjui (priminsiu, kad pirmoji šio konkurso  Grand Prix-2014 į Zarasus parvežė Greta Šepliakovaitė, 2021m. jį pelnė Ievos Baronaitės ir Rugilės Staskevičiūtės duetas). Merginoms įteikti ir meninės keramikos įmonės „Midenė“ įsteigti prizai, už dalyvavimą laureatų koncerte sumokėtas autorinis atlygis už atliktą ir panaudotą jų kūrybą. Visi konkurso dalyviai organizatorių buvo apdovanoti specialiai šiam renginiui sukurtais kalendoriais, ženkliukais-gitaromis.

Norintys pasiklausyti laureatų koncerto Panevėžio visuomenei, galite tai padaryti  „YouTube“ kanale: https://www.youtube.com/watch?v=S9FBYgRsM8w

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius. Nuotraukos Gintaro Lukoševičiaus