Hamletas, biudžetas ir statistinis lietuvis Vilniuje

Lapkričio 26 dieną pamokas iškeitėme į kitokias edukacines veiklas. Išvykome į Kalėdoms besiruošiantį Vilnių. Apie Šekspyro „Hamletą“ mokėmės Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejaus erdvėse, apie valstybės valdymą – Valstybės pažinimo centre, o apie tai, koks yra statistinis lietuvis ir kaip netapti pilka mase, mąstėme žiūrėdami „Atviro rato“ spektaklį „CV, arba kas aš esu?“

Apie edukacines veiklas kalba patys mokiniai:

„Teatro muziejus praplėtė žinias tiek apie teatrą, tiek apie patį Šekspyrą. Labai patiko šaunus gidas, kalbėjęs raiškiai, supažindinęs su Hamleto vaidmenis atlikusiais aktoriais. Patiko tai, kad  į veiklą įtraukė ir mokinius.“ (Eivinas)

„Buvo įdomu pažiūrėti spektaklio ištraukas ir pamatyti aktorius. Geriausia, kai mokiniams davė skaityti ištrauką.“ (Tadas)

„Valstybės pažinimo centre šįkart labiau patiko, nes gavome įdomesnių užduočių, daug sužinojau apie Lietuvos gyventojų sudėtį, religingumą, tautybes, emigraciją…“ (Diana)

„Šis apsilankymas centre man suteikė daugiau pasitikėjimo savimi prieš mano artėjantį monologinį kalbėjimą“ (Deividas)

„Įdomu dirbti su plančetėmis, daugiau sužinoti apie Lietuvos biudžetą, bandyti jį sureguliuoti.“ (Rytis)

„Daug sužinojau apie savo valstybę. Geriausia parengti pristatymą pačiam ir pasiklausyti, kaip kitas temas paruošė bendraklasiai.“ (Tadas)

„Valstybės pažinimo centre sužinojau daugiausiai. Čia įdomiai įtraukia į veiklas, supažindina su informacija apie gyventojus, teritoriją, biudžetą, tarptautinį pripažinimą ir t.t.“ (Eivinas)

„Atviro rato“ teatre paimta labai originali ir aktuali tema. Vaidino įtikinamai.“(Rytis)

„Spektaklis paliko didžiausią įspūdį. Tiksliai atskleidė žiaurų statistinio Lietuvos žmogaus gyvenimą. Negalėjau atitraukti akių, norėčiau dar nuvažiuoti į panašų.“(Eivinas)

„Spektaklis labai įdomus, minimalistinis, apgalvotas. Skyrėsi nuo kitų matytų.“(Tadas)

„Tai buvo pirmas mano matytas spektaklis… Tikrai dar kartą važiuočiau.“(Deividas)

„Galėjome pamąstyti apie gyvenimo prasmę. Išsiskiriantis dėl kaukių, kurios buvo svarbios, atskleidė esmę.“ (Diana)

Įspūdžius užrašė 1a klasės auklėtoja, lietuvių kalbos mokytoja  Daiva Matijošienė, nuotraukos autorės