Į filologų konkurso finalą

Kasmet tenka ruošti mokinius Lietuvos jaunųjų filologų konkursui. Šiemet jis jau 54-asis. Dalyvavimas šiame konkurse reikalauja ne tik pasirinkti sekciją (o jų net 7), įdomią, aktualią temą, bet ir kruopštumo ne vieną mėnesį rinkti medžiagą, kūrybiškai ją analizuoti, parašyti brandų, išsamų darbą. Deja, norinčių dalyvauti šiame konkurse mokinių vis mąžta. Tačiau pastangos ne veltui – kelias dienas vykstančiame finaliniame respublikiniame etape varžosi apie 100 gabiausių Lietuvos filologų, kurie pristato savo darbus, bendrauja su garsiais mokslininkais, rašytojais, žurnalistais, dalyvauja įvairiuose meno renginiuose, pažintinėse išvykose. Dėl pandemijos porą metų trečiasis – šalies etapas – vyko nuotoliniu būdu. Tačiau šiemet jis bus organizuojamas kontaktiniu būdu balandžio 14 d. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje.

Šiais mokslo metais šiame konkurse dalyvauti ir atstovauti ne tik mūsų gimnazijai, bet ir visam Zarasų kraštui ryžosi mūsų 3b klasės gimnazistė Neringa Galvydytė. Ji pasirinko tautosakos sekciją, kantriai rinko Zarasų krašto šnekamosios kalbos frazeologiją ir parašė išsamų tiriamąjį darbą „Senolių išmintis Zarasų krašto kasdienėje kalboje“.

Darbas buvo gerai įvertintas rajono vertinimo komisijos ir išsiųstas į antrąjį turą. Gavome džiugią žinią, jog šis konkurso etapas įveiktas sėkmingai ir Neringos darbas pateko į geriausių tautosakos darbų 9-uką respublikoje, tad esame pakviestos atvykti į baigiamąjį šalies etapą Vilniuje.

Gimnazistę konkursui rengusi mokytoja Gitana Kavaliauskaitė, nuotraukos autorės